| eduard2013 a întrebat:

Ce animale traiesc in lacuri? E urgent! Funda la cele mai multe exemple!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Monstrul din Loch Ness

| Anonimuserr a răspuns:

Peşti, broaşte, moluşte, scoici, şerpi, foci, morse, pinguin, balene. Acestea sunt unele dintre animalele acvatice.

| Eastwood a răspuns:

Pesti mici, mari, broaste, serpi mici!

| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Pun pariu ca te referi la biologie!
Esti clasa a 8-a atunci iti pot spune!
In general in lacuri stau pesti, dar cantitatea e mai mica!
In rauri e o cantitate mai mare de peste ( deoarece curge, astfel see gasesc mult mai multi pesti!
In ocean se gasesc o cantitate mare de pesti, plante acvatice, rechini,
delfini, meduze si restul!

Bafta! Nu e greu doar gandeste logic si raspunsul va veni! :-)