| MrGreen a întrebat:

Ce ati fi dintre un rapper, un rocker si un manelist? big grin. Argumentati raspunsul tongue

Răspuns Câştigător
| zuzu a răspuns:

Uite:d.
eu sunt fata
sunt rapperitsa. pot sa zicbig grin
si iti spun si de cehappy
pentru ca rapperi chiar adac vezi ca nu le pasa de nimic...
sunt altruisti si de mare ajutor
chiar daca vezi ca au caracteru` acela gen:
" ma doare`n **** de viata."
nu e asabig grin
au caracteru` acesta
pentru a tine prefacutii deoparte
. si iti mai spun cevabig grin
rapperi au o cultura.
nu ca manelisti.
rapperi canta despre orice
intre piesele hip`hop si rapp.
gasesti mereu o emlodie care se potriveste cu orice situatie mai grea sau mai usoara prin care trecibig grin
deci.
categoric sunt pntru rapp:X
daca am scris cu greseli scuzebig grin
funditabatting eyelashesbig grin

14 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Rocker tu?tongue

| Mar a răspuns:

As fi un rocker pentru ca
-eu sunt fana a rockului
-nu imi plac nici manelele nici rap-ul
-ma simt super bine cand ascult rock
-imi plac tipele rockerite
-rock-ul este muzica de calitate
etc etc

| Aiicha a răspuns:

Eu

| Sua a răspuns:

Rocker love struck

| lowfive a răspuns:

Rocker(ita). De fapt, cred ca si sunt (sau eram). Pentru ca muzica rock este muzica de calitate, are substanta si mi se potriveste ca persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| RoooneyThePuf a răspuns:

Cu siguranta un rocker
Nu stiu de ce anume... dar imi place mult stilul si muzica lor.big grin
Si mi-ar placea sa am un prieten l-am felbig grinbig grinbig grin

| Drinni a răspuns:

Rocker-happy...pentru ca nu asculta muzica dpar pentru ca e tare ci pentru ca muzica rock exprima ceva, ca si in cazul muzicii raphappycare e foarte misto.Si in cazul manelistului. ei binehee hee sa zicem ca daca as fi intr-o camera inchisa cu un tigru un manelist si un sarpe gen cobra...si doar doua gloante in pistolhappy. as trage in manelistbig grinE DOUA ORI!rolling on the floorfundita?

| Zara_8585 a răspuns:

Iti spun ce nu as fii. un manelist.nu imi plac.nu imi plac melodiile ascultate de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rapperii parca-s opariti toti cum mergbig grinsi cu pantalonii aia largi, deci pica. Rockerii toti cu frezele alea asa si pletosi, parul` uns, nespalati-so pica si asta. Manelistii, cocalari si enervanti so... pica chiar si asta, pot sa fiu doar eu, te rog?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rapper pan' la moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rapperitawinkinglove struck ''iubesc muzica si imi place parfumul''love struck si cu asta continui mai departe: Spun ceea ce simt si simt ceea ce spun!winking
pacewinking Deoarece, te regasesti in cel putin 1 melodie rapp, rapperi isi exprima conceptia despre viata, in melodiile lor vezi ca se canta despre realitate, viata de zi cu zi.Nimeni altu`, Arssura, Cedry2k, Vescan, Spike, Celalalt.acestia sunt putinii dintre cei care fac hip hop adevarat. Deci pace inca o datawinking

| usernoname a răspuns:

Spun cu rusine ca am avut o perioada in care ascultam manele, si aveam aerele alea, dar nu genul de aere cum sunt cocalarii, manelarii, etc doar ascultam, fiind inconjurat pe strada de oameni d'astia, si va spun sincer ca manelist nu sunt n-am fost si ncii nu voi fi pentru ca muzica "maneaua" e tot mai inculta si fara mesaj, toate au acelasi mesaj despre banii lor, puterea lor, femeile, etc.Sincer spun ca muzica populara e de 100 ori mai buna decat manelele, si sunt sigur ca toti sunteti de acord cu asta. Apoi rocker, stilul rock e un stil foarte apreciat de majoritatea tinereriilor de pretutindeni, printre care si eu, de fapt eu sunt mai mult Punk decat rock, si de ce punk? pentru ca punk e ceva intre rap si rock in cazul meu, rappul stradal etc, ma citeste, melodiile rock ma uplu de adrenalina, si melodiile punk sunt exact ce-mi cere sufletul.deci rap si rock si desigur punk, PWNS!

| usernoname a răspuns:

Spun cu rusine ca am avut o perioada in care ascultam manele,si aveam aerele alea,dar nu genul de aere cum sunt cocalarii,manelarii,etc doar ascultam,fiind inconjurat pe strada de oameni d'astia,si va spun sincer ca manelist nu sunt nam fost si ncii nu voi fi pentru ca muzica "maneaua" e tot mai inculta si fara mesaj,toate au acelasi mesaj despre banii lor,puterea lor,femeile,etc.Sincer spun ca muzica populara e de 100 ori mai buna decat manelele,si sunt sigur ca toti sunteti de acord cu asta.Apoi rocker,stilul rock e un stil foarte apreciat de majoritatea tinereriilor de pretutindeni,printre care si eu,defapt eu sunt mai mult Punk decat rock,si de ce punk?pentru ca punk e ceva intre rap si rock in cazul meu,rappul stradal etc,ma citeste,melodiile rock ma uplu de adrenalina,si melodiile punk sunt exact ce-mi cere sufletul.deci rap si rock si desigur punk,PWNS!

Întrebări recente