| SKa a întrebat:

Ce cadru de bmx este mai rezistent?
cel din otel sau aluminiu sau "inox"?

Răspuns Câştigător
| KostyCool a răspuns:

Otelul logiclaughing. Dar daca vrei sa dai scheme iti recomand unul de aluminiu pentru ca este usor dar in timp se va uza. dar ca rezistenta este otelul(sau fierullaughing ). happy

| SKa explică (pentru KostyCool):

E bine sa incep cu un bmx dhs jumper?

| KostyCool a răspuns (pentru SKa):

Chiar foarte bun. A avut un coleg de al meuwinking

| Hash001 a răspuns (pentru SKa):

DHS e daca vrei sa-ti cada roata si apoi sa cazi in cap. Eu am DHS mountain bike si nu sunt multumit de ea, a trebuit sa-mi demontez roata cu totul si sa o montez la loc + ca am mai auzit eu pe la altii ca e ceva neinregula cu dhs-ul.

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Conteaza sa fie facut cu cap! la urma urmei daca e de otel e greu daca e de inox o sa fie si mai greu asa ca aluminiul este perfect pentru un bmx, asta presupunand ca iti trebuie pentru scheme!

| Matei_Pojala_1993 a răspuns (pentru Azµre):

A intrebat care e mai rezistent nu mai usor.

| Azµre a răspuns (pentru Matei_Pojala_1993):

Degeaba poate sa fie si aluminiul la fel de rezistent daca cadrul este facut cu cap, cu intariri etc. Asa ca daca otelul cum spui tu este cel mai rezistent, daca cadrul este prost conceput se va rupe. Eu i-am zis parerea mea pentru ca pe el un bmw il intereseaza pentru scheme astfel numai intreba.

| andreisoci a răspuns:

Pai normal ca cel din otel!