| Deea_5433 a întrebat:

Ce carti horror sau cu vampiri cunoasteti? Mie imi plac foarte mult cele a lui Stephen King, dar vreau sa citesc si altele, de alti scriitori...

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Haita, Lacăte carnivore, Carnavalul de fier, Moartea cu melon, Doctorul schelet, Febra, Mâncătorii de ziduri, Coşmar de închiriat, Clive Barker-Cărţile însângerate, Cabal, Everville, Dean Koontz-Beţia sângelui, Sălaşul răului, Miezul nopţii, John Saul-Umbra, Creatura, Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric. O nuvelă de groază care garantat îţi dă fiori a scris George R R Martin-Regii nisipurilor, o găseşti şi pe net.Cu vampiri-seria Anita Blake Vampire Hunter de Laurell K Hamilton, PC Cast-seria Casa Nopţii, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului

9 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti scrise de Stephen King gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Stephen-King.
Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| ForbiddenLove a răspuns:

Si mie imi place stephen king :X:X.carti cu vampiri: jurnalele vampirilor, academia vampirilor, twilight, new moon, eclipse, the breaking dawn.

| Lorena a răspuns:

Twilight, New Moon, Eclipse, Braking Dawn.Si mie imi placwinking

| Aiwendil a răspuns:

Iti recomand Saga lui Darren Shan.Sunt trei volume aparute:Circul Ororilor, Ucenicul Vampirului si Tunele Sangelui.Toate sunt super.Pe copeta nu scrie autirul, dar o sa vezi o coperta neagra scris cu litere mari Darren Shan.Alte carti nu mai stiu. Poate Dracula de Bram Stoker.

| Krisaliz a răspuns:

Anne Rice sau Clive Barker.
daca te tenteaza nuvele iti recomand seria de carti de la McSweeney's. colectie de mici nuvele ale autorilor de romane horror, thriller si psihologice. un deliciu. am devorat 2 volume.

| fatacuesarfaroz a răspuns:

Casa noptii, dracula, amurg, jurnalele vampirilor, cronicile vampirilor, academia vampirilor, vampiri sudului, ucenicul vampirului, hotel transilvania...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

H. P. Lovecraft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anne Rice -Mumia dar nue chiar horror poate Cronicile Vampirilior, Bran Stoker-Dracula., John Saul casa de la rascruce, prezenta, umbra etc.Rachel Caine_casa de sticla.vampirii din morganville vol. 1, Balul fetelor moarte, Vampirii din Moragnville vol2, Matt Haig_padurea umbrelor, Patrick Graharm _evanghelia dupa satanabig grin...mai cauta si uh pe net

| alina72 a răspuns:

Salut! Citeste vampiri sudului de Charlaine HarriS, sunt tari cartile! Dar voi ce carti cu vampiri si varcolaci mai stiti?