| Alysée a întrebat:

Ce carti imi recomandati avand in vedere ca as vrea sa ma fac arheolog sau egiptolog si imi place mitologia cu zei si tot ce tine de antic si craniile de cristal si mumii si chestii de genul misticism?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa gasesti multe lucrari despre arheologie si despre Egiptul antic, trebuie doar sa le cauti pe internet. De asemenea poti gasi asemenea lucrari si la o biblioteca publica. Numai bine!

| Baton a răspuns:

De arheolog am auzit dar despre meseria de egiptoilog inca nu tongue
poate crezi tu ca vine de la arheologii din egipt dar si aia tot arheologi sunt.nu conteaza in ce tara esti caci tot arheolog te numesti.
cat despre carti cauta prin biblioteci sau pe net.sunt destule de inchiriat si cumparat.