| floryynnel a întrebat:

Ce carti imi recomandati?(aventura, gen ciresarii/ cei 3 muschetari) funda +vot

Răspuns Câştigător
| ioana02 a răspuns:

Iti recomand cartile cu Sherlock Holmes, Singur pe lume, Capitan la 15 ani,Copii capitanului Grant,Robin Hood. Daca iti plac cartile putin mai infricosatoare,cu vrajitoare,vraci, etc, Iti recomand si cartile din seria Cronicile Wardstone.

5 răspunsuri:
| ioana02 a răspuns:

Iti recomand si Winnetou, sau orice alta carte scrisa de Karl May, acolo gasesti aventura dupa aventura.Sau,de ce nu, Minele Regelui Solomon.winking

| Valenttina a răspuns:

Pai cartea cei 3 muschetari e plina de actiune inca din primele pagini. Depinde cati ani aibig grin. Ti'as recomanda si La Medeleni.e foarte frumoasa cartea:X...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imparatul mustelor,
Laleaua Neagra,
Sebastian Darke: Printul bufonilor,
Despre vrajitoare ( preferata mea love struck scrisa de Roald dahl)
Singur pe lume - Hector Malot ( inceputul e plictisitor, dar merita)
Sper ca te-am ajutat big grin

| anonim96_8405 a răspuns:

Aventurile lui Sherlock Holmes, Contele de Monte Cristo!

| publik a răspuns:

Harry Potter
big grin