| gabi456 a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai bine sa imi iau: o pisica sau un motan? Care sunt avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| catalina_oprisan a răspuns:

Recomand pisica, este mai blanda, nu improsca diverse lichide prin casa, nu este agresiva, este o varianta cu mult mai buna decat motanul.

6 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Un motanel... e mai dragut si mai sigur... daca iti iei o pisicuta s-ar putea sa te trezesti cu surprize...

| mihalitza a răspuns:

Ia-ti un motan: pisica te va umple periodic de pisoiasi cu care nu vei sti ce sa mai faci...

| carmen_9743 a răspuns:

Pisica este raspunsul corect. Motanul face pisu pe unde ii vine si nu-i atat de curat ca pisica. Eu am pisica si pot spune ca e cel mai comod animal.

| vlad_8452 a răspuns:

Simplu: dacă îţi iei o pisicuţă, în curând îţi va face pui... asta îţi doreşti? Un pisoiaş poate fi tot atât de afectuos ca şi o pisicuţă!

| vlad_8452 a răspuns:

Nu, nu orice pisoi face pisu pe jos... indiferent de sex, aceste animăluţe drăgălaşe sunt foarte curate... dar şi pretind curăţenie (nisip curat)...

| Looping a răspuns:

Motanul este mult mai usor de castrat decat pisica. In plus, este mai mare decat o femela... ai o suprafata mai mare de smotocit.