| Lovely_6403 a întrebat:

Care credeti ca sunt avantajele si dezavantajele darului frumusetii?
fundita

1 răspuns:
| DianaTia a răspuns:

Din punctul meu de vedere, fiecare om este frumos in felul lui.Frumusetea fizica,este trecatoare,si trece odata cu timpul,insa cea sufleteasca,este vesnica. Stiu sigur, ca frumusetea sufletesca te face sa radiezi.In ceea ce ma priveste, consider ca frumusetea fizica iti da o stare buna, fie ca esti o persoana frumoasa fie ca esti inconjurat de frumos.Iti deschide usi si predispune la obtinerea de favoruri.Insa cea sufleteasca o sustine pe cea fizica si ajuta la depasirea greutatilor si a rautatilor.Dezavantajele frumusetii, daca e vorba de oameni, naste invidii, prejudecati, inchide usi si daca nu exista un anumit nivel de educatie poate duce la dependenta, narcisim, suficienta si aroganta iar daca se pierde, poate duce la depresii sau la chirurgul estetician. Iar daca e vorba de obiecte/arta, poate duce la. furt!