| ..._6709 a întrebat:

Ce credeti despre cei care gandesc profund?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E foarte bine. E util sa gandesti din cand in cand cu atentie situatia ta. Poti gasi mai usor anumite raspunsuri.

| Flav a răspuns:

Ca sunt precauti, echilibrati si mai ales intelepti.

| Razvan a răspuns:

A)ca sunt pe cale de disparitie
b)ai zice ca sunt "condamnati" la decizii corecte toata viata lor
c)cine gandeste mult traieste putin
Alege-ti varianta corecta pentru o maxima de la ganditorii contemporanilaughing

| Vizitiul a răspuns:

Cei ce filtreaza informatia prin creier, iar pe urma scot pe gura!

| cornculapte a răspuns:

Ca despica mereu firul in patru si sunt interesati de ce ai tu acolo in suflet sau in cutia craniana, nu de cosurile tale de pe fata.

| Orannginna a răspuns:

Visatori. Logici doar in ideile lor. Inteligenta intrapersonala. happy

| Alina a răspuns:

Ca sunt inteligenti si nu judeca dupa aparente happy

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Persoanele care gândesc profund sunt numai cele cu experienţă în viaţă... cei ce pot gândi de 50 de ori mai repede decât noi, adolescenţii şi spun lucruri care îşi au rostul.(Bineînţeles că nu toţi spun totul corect, dar majoritatea aşa fachee hee.
Oamenii "proaspăt" trecuţi prin viaţă trebuie să analizeze totul pe deplin, cum a mai spus un alt utilizator, să despice firul în patru şi să cerceteze atent situaţia. Odată ce gândeşti, ajungi prin a medita, un exerciţiu al minţii ce practic te eliberează. Nu trebuie să fi atent decât la un singur lucru pentru a te putea gândi mai târziu la 10 lucruri deodată fără a greşi.Nu toţi au puterea de a se gândi profund, căci îşi pierd răbdarea, deci într-un alt sens, este şi un exerciţiu care te pune la încercare, arătându-ţi propria persoană.
Aceasta este părerea mea despre gândirea profundă...
Bye!:*

| kennyspark a răspuns:

Ca au o gandire profunda... adica nu pro fundita sau din astea. depinde la ce te referi cand spui profund? de obicei dupa un joint. devii extrem de profund. in tot ceea ce faci big grin

| Aicilef a răspuns:

St prea diferiti de lumea in care traiesc.

| LovelyMan a răspuns:

Imbina foarte bine (sau foarte prost) trairile interioare cu cele exterioare. Depinde iarasi de persoana in cauza.
Mi s-a zis ca gandesc mereu profund, dar ma bucur de chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt... profunzi!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orannginna, daca, pentru tine, a fi profund inseamna ce tocmai ai enuntat tu acolo, mai ai mult pana departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-a secat pana in profundul profunzimilor cliseul asta cu ''experienta de viata''.
''Baietii au pretentii, da' vorbesc de scoala vietii,
la fel ca analfabetii...''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citez " Cand cineva, pe care il admiri si il respecti foarte mult, pare sa gandeasca profund, probabil se gandeste la masa de pranz." Legile lui Murphy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care gandesc profund sunt cei care sufera cel mai mult pentru ca nu cred in aparente si in minciuni