| Micuțăă1999 a întrebat:

Credeti ca este normal sa iubim profund de la 15 ani?

10 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

La cum arati, te-as iubi si eu putin.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca iubirea sincera e la varstele alea fragede de ce? e prima oara,find prima oara ne daruim complet de ce? nu avem frica de dezamagire,teama,frica de tradare, mai ales ca dauim acelasi iubire ca pentru parinti,baieti iubesc prima fata ca pe mama lor, sunt sinceri cu ea, seriosi, iubirea are o legatura extrema de mare cu trecutul, un copil batut de mic i va vi frica de alti, va crede ca restul i vrea raul, sa si demonstrat ca cei care au copilari fericite au relatii de durata lunga

| RainmakerX a răspuns:

Hey! ஜ

La 15 ani nu ai cum sa iubesti profund pe cineva...esti atrasa de acea persoana, o simpatizezi, iti place modul in care gandeste dar pur si simplu nu ai cum sa iubesti profund.

Daca tu crezi ca simti asa ceva atunci te inseli. Faci aceasta greseala datorita emotiilor suplimentare pe care le ai la prima relatie, atat.

La 15 ani esti destul de mica, incepi sa te indragostesti de diverse persoane pe care le consideri oarecum okay chiar daca nu sunt.

Care este concluzia? La 15 ani este mai mult ca okay sa simpatizezi pe cineva insa aceasta "joaca" nu se poate numi "iubire profunda".

Imi pare rau, chiar nu am vrut sa te jignesc insa acesta este adevarul.
Tie ti se pare ca este o iubire profunda insa nu este decat o simpatie foarte mare fata de o persoana anume.
Este doar parerea mea.

Succes! ✌

| mentholinks a răspuns:

Daca cunosti ce anume iubesti probabil ca e posibil.

| Radu284 a răspuns:

Nu stiu daca este normal, dar posibil este.

| danutzu96 a răspuns:

Chestia asta tine de fiecare si nu se poate generaliza. Eu zic totusi ca la 15 ani este importanta scoala. Intr-un cuplu daca banii sunt o problema apar certuri. Viata la 15 ani pare simpla dar nu este asa.

| Axys a răspuns:

Iubirea nu tine de varsta e ceva normal!

| Cristinaaa57 a răspuns:

Da...adica genratiile s-au schimbat.mai ales prima iubire...acolo iubesti profund si iti pui tot sufletu in acea relatie

| cameleonu05 a răspuns:

Abia ai aflat ca Mos Craciun nu exista si tu iubesti profund la 15 ani? wtf

| Libertus a răspuns:

Alta întrebare de c*cat. Mai da tu ce crezi? Stii ce e iubirea? La 15 ani a trecut cineva serios prin tot ceea ce înseamnă a iubi? Nu, nu a trecut nimeni. Alea care se dau smechere cu iubit de 20 sunt niste panarame. La 15 ani, mna nu zic, mai exista unii/unele care sunt constienti de ceea ce înseamnă dragostea dar nu vor sa o aplice asteptand varsta adecvata. Puneti naiba mana pe carte ca daca va sta gândul la dragoste de la 15 ajungeti ca rahatistii de azi. Da na, asta e prezentul si viitorul, nu pot eu sa-l schimb.