| sh0by a întrebat:

Ce credeti despre masoni?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Acum au idealuri utopice.Au reprezentat ceva in trecutul lumii, dar astazi si-au pierdut puterea de influenta.

| antonius74 a răspuns:

Oameni inteligenti, influenti, care nu se dau in vazul lumii. Scopul lor: o lume unificata. Metoda: echilibrarea balantei binelui si raului prin razboaie, crize economice etc.
Imi surade ideea unei lumi unificate, deci ii sustin happy

| rastafari_2977 a răspuns:

Ce crezi si tu despre eilaughing sigur nu ce zice allinna.

| robby_3011 a răspuns:

Am auzit despre ei dar n-am inteles mare lucru... o lume unificata in ce fel? sa fim sclavi la un singur conducator care sa ne prosteasca cum vrea el?

| robby_3011 a răspuns:

Am citit ce am gasit despre masonerie rolling on the floor dar iar nu am inteles mare lucru... ce vor sa zica sau sa faca? am citit mai multe chesti.
ca masoni ar crede in lucifer sau ar zice ca dumnezeu nu exista...imi explica cineva mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni de afaceri, isi vad de treaba lor, nu se bat ca nebunii in vazul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mira, si-au pierdut puterea de influenta? citeste, toti oamenii politici fac parte din lojii, citeste pe net, ca sunt destule informatii.