| ryf007 a întrebat:

Sal.ce credeti despre masoni? cei care controleaza tot din umbra? chiar exista?

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Este o teorei fara niciun fundament(deci bine mascata). Insa evenimentele din ultimii ani, cercetarile specialistilor facute pe bacnota de un dolar, etc.duc la concluzia ca ceva exista.Defatp,satanismul,deoarece aceatsa este baza acestor masoni, a existat mereu, mereu a existat oamenii care a dorit sa cuceresca si sa conduca lumea. Daca au reusit, masonii, sa conduca lumea din umbra, tot ce este posibil, daca nu au reusit, cu siguranta o vor face cat de curand.Totusi tind sa cred ca binele predomina asupra raului, cred in oameni care lupta sa schimbe lumea in bine si daca am colabora mai mult, daca nu am fi atat de ignoranti si daca am invata sa gandim cu proriul nostru creier probabil ar fi mai bine.Concluzii sunt multe,supozitii la fel.

Hitler,Himler, Toni Blayr, Regina Angliei, G. Bush, B.W. Bush, etc.sunt cele mai cunoscute personalitatti care fac parte din acest grup.
JF Kanady si Jon Lenon sunt doua personalitati care au luptat pentru binele umanitatii; au murit in circumstante "misterioase".

Mai multe informatii gasesti cu numele "Iluminati".

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Iti sugerez sa vezi un documentar, se muneste industria muzicala demascata si il gasesti pe youtube. este doar un domeniu influentat de masoni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar exista, din pacate. Si ma mir ca mai "rasufla" cite ceva despre ei.

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Ce sunt aia? laughing)

| ryf007 explică (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Cauta pe utube demascarea muzici industriale... uitate la la videul ala de aproape 2 ore... apoi mai vorbim