| BabyDollRalukks a întrebat:

Ce defecte si ce beneficii aduce darul frumusetii?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Defecte si beneficii? Pai ce, defectele nu-ti pot aduce beneficii? Nu uita ca, oameni diferiti, pofte diferite si diverse defecte, care se ridica la rang de calitati, si invers.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai, din postura de baiat, iti spun ca din cate am vazut eu, fetele frumoase sunt mai ingamfate, nu stiu cum sa ma exprim, adica nu vorbesc cu oricine.

La fete, frumusetea aduce ca beneficiu, faptul ca toti baietii vor umbla in limba dupa ele.

| Psihoyounger a răspuns:

Dacă persoana respectivă are puţină minte, nu are ce defecte să îi aducă. În caz contrar, va deveni mândră şi plănă de sine, considerându-se superioară celorlalţi. Dacă nu va face asta, va avea doar de câştigat pentru că la orice loc de muncă se caută persoane frumoase (dar şi cu ceva în cap). Beneficiile vor veni unul după altul, dacă acea persoană ştie să îşi folosească acest dar într-un mod pozitiv. happy