| MrWrestleMania a întrebat:

Ce desene vechi mai stiti da frumoase care erau difuzate pe foxkids, jetix si cartoonnetwrok. Da vechi. De prin 1998 pana prin 2007. Stiti?

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Fox Kids - Pinocchio, Peter Pan, Capsunica, Heathcliff, Familia De Ce, Inspector Gadget, Mica Sirena, Gandacioii, Jin Jin and the panda patrol, Denis pericol public, Incredibilul Tick (era un tip albastru) (astea de cand eram mic), apoi au aparut Piratul Jack, Jim Button, Caine rau, Walter Melon, Cainii detectivi, Pisoiul Eek, Lumea lui Bobby, Viata cu Louie (preferatul meu), Copiii de la 402, Orasul purceilor, Robo Gandacelul, Wunschpunsch, Printesa Sissi, Tutenstein, etc

Cele de pe Cartoon nu cred ca mai trebuie mentionate, la urma urmei sunt desenele clasice de la Hanna Barbera si Looney Tunes.

Si pe Minimax au fost destule faine. Mie-mi placeau cel mai mult Ratusca cea Urata, Familia Trasnita, Aventurile lui Sandokan, Willy Fog si Niels Holgersson (baietelul ala pitic care a pornit intr-o calatorie cu gastele salbatice)

Parca ma inmoi cand imi amintesc de vremurile alea si de ce desene frumoase erau. M-am uitat in ultimii 2 ani la niste episoade din Louie si Copiii de la 402 si radeam ca prostu', mai ceva ca la un serial dde comedie.

5 răspunsuri:
| DarkShina5566 a răspuns:

Autobuzul magic,Life with Louie,Robo-gadacelul,Zambetul lui Sharon, Familia Flinstone, Dexter.

| alinutza92r a răspuns:

Peter Pan,Viata cu Louie,Lumea lui Bobbie,Piratul Jack cel teribil,Eek, Copii de la 402, Printesa Sissi.

| christaxdd a răspuns:

Mihaela,maia si mijuel, autobuzul magic...

| oFataNebuna a răspuns:

Courage the fear dog sau ceva de genu. Spioanele. Tom&Jerry, colegul meu de sala e o maimuta.