| anonim_4396 a întrebat:

Ce este illuminati? Am vazut intr-un videoclip al lui NANE-atitudine ca cica la minutul 2:00 este illuminati. Spuneti-mi si mie va rog frumos ce inseamna illuminati dar nu vreau termeni copiati dupa internet vreau sa-mi explicati voi cu cuvintele voastre.

Răspuns Câştigător
| WORTEX a răspuns:

Salut. Iluminatii sunt cei care conduc lumea din spate. Le mai zice si masoni (in caz ca ai auzit). Ei declanseaza foame, boli si multe altele in randul oamenilor si Dumnezeu nu le face nimic. Ei au creat criza economica de care vorbeste toata lumea si ne pot distruge daca vor. Au acces la orice. Nu le poate face nimeni nimic. Eu i-as omori, fara drept de apel. Dar noi nu le putem face nimic. Sunt monstrii fara de Dumnezeu. Ne controleaza, suntem sclavii lor. Din pacate asta e realitatea in care traim. Bafta!

2 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Poti urmari seria Zeitgeist. Acolo iti sunt explicate mai multe despre toate acestea.

| roby9603 a răspuns:

Illuminati este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.
Nu E De Pe Net. Funda?