| LolaMona a întrebat:

Nu inteleg ce inseamna clasicismul, puteti sa imi explicati voi cu cuvintele voastre?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă vei da titlul „clasicism " pe Google vei afla foarte exact.

| Antonia797 a răspuns:

Simplu din cate stiu e o intampare dezastruasa, un fel de sfarsitul lumii... Sunt pasionata de chestii de genul.

| corolav a răspuns (pentru Antonia797):

Așa un tîmpițel răspuns greu e să - l mai auzi și de pe alții.

| Kaℓi a răspuns (pentru Antonia797):

Ti-am votat raspunsul, sa stii... big grin

| Ana10Chima a răspuns:

Perioada(etapa)din istoria culturii universale sau nationale ale carei creatii reprezinta un maximum de realizare artistica pentru etapa respectiva.