| Lunny a întrebat:

Ce este legal dar ilogic.ilegal dar logic.ilegal si ilogic.toate in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Hadley a răspuns:

Un student pica la examenul de logica. (mai cunoastem pe cineva care pica elevi la logica )

- Domnule profesor, daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?

- Da, sigur!

- Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilogic si ilegal, toate in acelasi timp?

Profesorul se gandeste, face scheme pe hartie, dar nu stie raspunsul.

- Bine, uite, ti-am pus 8 in loc de 3, acum spune-mi si mie raspunsul.

- Faptul ca dumneavoastra aveti 69 ani, iar sotia dvs. are 22 ani este legal, dar ilogic; faptul ca sotia dvs. are un amant de 21 ani este ilegal, dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

il stiam... e luat dupa net, dar tare

10 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Nu are cum sa fie si legal si ilegal in acelasi timp, ori legal ori ilegal.si cu logic, ilogic.la fel

| Riderh a răspuns (pentru Bybanu):

Mai cteste si o sa vezi ca nu este " legal si ilegal " este doar " logic si ilegal"

| Agradável a răspuns:

E veche dar e buna happy

Un student pica la examenul de logica. (mai cunoastem pe cineva care pica elevi la logica )

- Domnule profesor, daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?

- Da, sigur!

- Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilogic si ilegal, toate in acelasi timp?

Profesorul se gandeste, face scheme pe hartie, dar nu stie raspunsul.

- Bine, uite, ti-am pus 8 in loc de 3, acum spune-mi si mie raspunsul.

- Faptul ca dumneavoastra aveti 69 ani, iar sotia dvs. are 22 ani este legal, dar ilogic; faptul ca sotia dvs. are un amant de 21 ani este ilegal, dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

Funda :d

| Suzy a răspuns:

Un student pica la examenul de logica. (mai cunoastem pe cineva care pica elevi la logica )

- Domnule profesor, daca va pun o intrebare de logica si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?

- Da, sigur!

- Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilogic si ilegal, toate in acelasi timp?

Profesorul se gandeste, face scheme pe hartie, dar nu stie raspunsul.

- Bine, uite, ti-am pus 8 in loc de 3, acum spune-mi si mie raspunsul.

- Faptul ca dumneavoastra aveti 69 ani, iar sotia dvs. are 22 ani este legal, dar ilogic; faptul ca sotia dvs. are un amant de 21 ani este ilegal, dar logic, iar faptul ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei dvs. este si ilegal si ilogic.

Veche da bunalaughing)

| Bacteriuță a răspuns:

E din bancul ala cu studentul si profesorul? XD

| Mus1k a răspuns:

Intrebarea ta

| suntpeval a răspuns:

Guvernul actual?

| lory_9422 a răspuns:

Poi din cate vad, ...intrebarea talaughing... le are pe toate!

| vanessa_8029 a răspuns:

Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului:
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal?

Se gandeste profesorul... nu stiu, si ii mareste nota.

Studentul raspunde:
- Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.

te referi la bancul asta.laughing

mi'era lene sa'l scriu eu :*

| Lunny explică:

Tare faza cu guvernul actual, dar era bancullaughingprimul care a zis raspunsul a castigat funda