| cFlorin a întrebat:

Ce este un cablu de retea? Cum se foloseste? ( Joc FIFA 2008)? De unde se achizitioneaza? Cat costa? Vreau toti pasii big grin Fundita

3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Este ca cel de internet, insa e intre doua calculatoare. Trebuie sa stii distanta intre calculatoare, si ti-l pot face baietii de la magazin sau de la un service de calculatoare. Cu un cleste de mufat si cele 2 mufe.

| epiktor a răspuns:

1. Switch: Preturile unui switch variaza de la 80 de lei pana la 1500 de euro. 2. Cablu de retea sau patch: Il poti achizitiona de la orice magazin mare"bricostore, obi..." preturile unui patch sunt in functie de lungimea lui 10 ron pana la 100 de ron. ajungi acasa cu cele 2 cablu de retea si cu switchul, bagi switchul in priza conectezi cele 2 calculatoare la switch cu ajutorul cablurilor, apoi iti rogi unul dintre prieteni sa te ajute cu un mic programel numit Hamachi. Instalezi Hamachi pe ambele calculatoare apoi vei putea juca fifa 08 in retea.