| Dan10079 a întrebat:

Ce experimente pot face acasa?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o prajitura!

| XxCrysXx a răspuns:

1. Ia doi magneti si pune-i cap la cap cu aceleasi clori vezi ce se intampla, iar apoi pune magnetii cap la cap dar cu, culori diferite vezi ce se intampla. 2 ia o linie di plastic, freaco de par sau de haine apoi pune-o peste o bucatica mica de foaie vezi ce se-ntampla! funda?

| FanTrueBlood a răspuns:

Cu o baterie de 9v, un pahar/cana/borcan, un creion si doua fire. Leaga firle de bornele bateriei apoi in pahar pune pe 3 sferturi apa. Baga creionul pana la jumatate in apa apoi la capatul creionului atinge mina cu un fir cu care ai legat bateria. celalat fir baga-l in apa. Te uiti atent si in apa vei vedea cum ies bule de hidrogen. Procesul se numeste electroliza apei.happy

Întrebări recente