| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti cand sunteti suparati? si din ce motive va suparati mai des?

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La micile suparari, cum ar fi esecurile culinare neimportante, mai izbucneste supararea in mine si spun cate o vorba rea.Sunt foarte atenta la marile suparari, si viata m-a incercat adesea, ca sa nu ma dau in spectacol.Prefer sa tin in mine. Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De obicei intru pe net si incet, incet ma relaxez.Ma deranjeaza minciuna, falsitatea sau cand imi propun ceva si din cauze obiective nu reusesc sa rezolv.

eileen
| eileen a răspuns:

Ma incrunt rauhee hee apoi incep sa fumeg. procesez si caut solutii. Nu pot dormi daca nu am rezolvat ceva, un conflict, o neintelegere, etc.

Bula
| Bula a răspuns:

Ma retrag si regandesc cele intamplate, care au fost cauza supararii mele.

| DenissaDeea a răspuns:

Simt nevoia sa fiu singura/din motive familiare!

| JustMeFlory a răspuns:

Eu cand sunt suparata mananc ciocolata(in exces zic eu)si beau km multa cola, cel mai des ma supar din cauza prietenuluichatterbox (din nefericire)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ascult muzica clasica, sau rock, data putin mai tare... sau ma mai scufund in intelepciunea marilor spirite trecute, dar atat de actuale... citesc cateva poezii romantice... Ma supara enorm falsitatea, minciuna, meschinariile, toata gama negativa, mai ales cand e prea...

| Paula a răspuns:

Ori apuc ceva si dau cu el ori incerc sa ma calmez pasnic.
din ce motive? Baliverne oricum... sau cand ma calca cineva pe nervi...

| Teardrop:] a răspuns:

Depinde de situatie...de obicei plang ma descarc si ma simt mai bine dupalaughing

| mioara a răspuns:

Cand sunt suparata intru pe net, cred ca criza are toata vina

| yoanna73 a răspuns:

PLANG.DEPINDE DE SITUATIE.

| Liana [] a răspuns:

Motive mixte.Si atunci cand sunt motive, pur si simplu ma inchid in mine pentru cateva minute, stau cu capul intre genunchi si ascult muzica. Si daca sunt FOARTE suparata, chiar reusesc sa imi mai alunece pe obraz cate o lacrima happybatting eyelashes E o metoda foarte buna de relaxare si concentrare tongue

| amstaff a răspuns:

Nu sunt suparat niciodata..sunt nervos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma supar pe mine, si de regula se intimpla cind am foarte multe de facut si cu toate ca fac divese mi se pare ca nu fac suficient sau ca ce fac nu fac suficient de bine. Atunci ma pun in pat si meditez o ora sau poate mai mult, si ma trezesc din nou gata de actiune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand sunt suparata ascult muzica si ma linistesc...de cele mai multe ori ma supar cand ma cert cu mama sau nu sunt multumita de o nota pe care am luat-o la scoala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma arat la nevasta-mea si face ea sa-mi treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Cand ma supar eu sau sotul meu, ne imbratisam si supararea trece peste cateva momente (acest lucru este valabil numai atunci cand exista sentimente si respect intre soti).
Cand eram necasatorita si eram suparata, ieseam la plimbare cu Lizzy (fosta mea catelusa - acum este intr-un loc fericit) si mergeam pe jos din Piata Romana pana in parcul Herastrau, trecand pe la linia de cale ferata, si inapoi. In acest timp, giumbuslucurile catelusei mele ma relaxau...
Din ce motive ma suparam? Imi sarea tandara de multe ori, aproape din orice... Acum, de cand am pe cineva langa mine, care ma iubeste si care ma respecta (sentimentele sunt reciproce) sunt mai calma, nu ma mai supar din orice, am invatat impreuna...
Tu ce faci cand esti suparata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna daniela, buna la toti! cand sunt suparata plang, sunt intr-o stare de deprimare.ma invinovatesc pe mine pentru ce s-a intamplat.mai mananc multa ciocolata si cate putin imi trecehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caut sa-mi treaca pur si simplu. cel mai des ascult muzica religioasa. te linisteste si inalta spiritul.