| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci ca in viitor sa lucrezi in domeniul protectiei animalelor?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca mai indicata este facultatea de medicina veterinara, s-ar putea ca si cea de zootehnie. Numai bine!

| Bunny a răspuns:

Poti sa faci medicina veterinara.Dar nu cred ca iti trebuie neaparat facultate.Totusi trebuie sa ai anumite cunostinte si medicina veteriana e cea mai potrivita.Si pourma ori te angajezi direct la ei ori devii voluntar.

| anutza a răspuns:

Nu cred ca trebuie o facultate special dar mai bine trimite un e-mail la ei si intreaba http://www.protectiaanimalelor.ro/contact.html

| paul21 a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuie sa urmezi facultatea de medicina veterinara...

| Azalea a răspuns:

Depinde la ce te referi...nu trebuie sa ai facultate in domeniu ca sa te inscrii la diferite asociatii.
Poti sa faci si facultatea de medici veterinari (in cadrul celei de stiinte agricole).

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Pt ce vrei tu nu exista o facultate anume, dar exista organizatii non-guvernamentale care se ocupa cu asta. Prin urmare te poti inscrie si acum intr-o asemenea organizatie pentru a ajuta animalele si pana mai ajungi la facultate vei sti mai exact. Te-ar putea ajuta facultatea de Drept sau Medicina Veterinara.

| dropit a răspuns:

Pai nu cred ca exista o facultate anume. Tu trebuie' sa participi la voluntariate de intr-ajutorarea animalelor si e de ajuns.