| MuFfiN3097 a întrebat:

Care din voi a avut fenomene paranormale? Mi le povestiti?

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu da. cand a murit tataia;d prin 2006 aveam 12 ani.si eu nu stiam ca a murit.defapt era chiar noaptea cand a murit si eu atunci am visat ca ma tinea de mana si imi spunea sa fiu cuminte sa fiu ascultatoare si chestii dastea si cand m-am trezit asa speriata imi vibra asa rau mana de care ma tinea.;-s strange nu?

alta

cand a fost sa il ingroape.mama m-a trimis la curte sa iau nisip pentru lumanari.eram cu un verisor si cu o prietena.si am sarit gardul deoarece uitasem cheile.si acolo la curte eu am o casa care defapt e nou construita insa a cam fost lasata in paragina.si cand a fost sa iau nisip,puneam intro punga s-a auzit ca cineva tragea asa de usa aceea care era incuiata si in casa nu era nimeni .adica nu tragea.nu stiu cum sa explic cum ar fi o zdranganea ca si cum ar fi vrut sa iasa din casa.si toti 3 am vazut si am fugit mancand pamantul.

dupa moartea sa multe luni am simtit ca cineva inca mai era cu mine in casa.cand ma duceam la bucatarie sa beau apa simteam un fior rece pe spate ca si cum cineva imi sufla in spate.

in noaptea cand a fost sa moara tata a avut un vis ciudat. tataia avea 2 frati care au murit.tataia era internat la spital la floreasca in coma de o saptamana. si acei 2 frati l-au intrebat pe tata in somn cum ar putea sa ajunga la bucuresti la tataia.si tata le-a zis. pe autostrada. si a doua zi era mort.

deci eu cand iti spun tie toate aceste intamplari mi se zbarleste pielea pe mine.cateodata si acmm mai simt aceste fenomene stranii.cateoata chiar simt pasi pe hol.am parchet in casa si cand mergi pe el scartaie. asa se aude ,ca si cum ar merge cineva ;-s

nu doresc nimanui asa cva... el avea ochii albastri. o fi strigoi? nu cred ca mi-ar face ceva rau.pentru ca m-a iubit mult de tot.eu eram sng lui nepoata.si zilele trecute l-am visat ca era intro curte si eu eram de cealalta parte a gardului si plangeam pentru ca nu ma auzea.il tot strigam si nu vroia sa mi raspunda.si a aparut mama lui, strabunica mea si mi-a zios ca eu nu trebuie sa plang acum dupa el pentru ca eu mai am multe de facut in viata.

6 răspunsuri:
| deutza_3778 a răspuns:

Da mi se intampla in fiecare seara cand urc scara de la bucatarie in camera mi se intampla sa simt ca cineva ma urmareste.

| Nick2012 a răspuns (pentru deutza_3778):

Numa ţie ţi se întamplă?

| MuFfiN3097 explică:

Stiu,si mie mi se intampla tot timpul cand sunt singura

| Bianca4926 a răspuns (pentru MuFfiN3097):

Si mie, colega mea a ramas singura acasa si a vazut un om pe geam.SI NU ERA NIMENI AKASA INAFARA DE EA happy

| DubstepQueen a răspuns:

Am avut chiar multe si nu am decat 11 ani.Nu vreau sa le povestesc.

| andreeaaa123 a răspuns:

Pai sa zicem... Veneam din excursie cu autocarul si eu cu colegii vorbeam despre fantome gen povestea cu bloody mary si din astea. Asa si de fiecare data cand vorbeam despre chestii de genu cu fantome treceam pe langa un cimitir deci DE FIECARE DATA :o habar nu am ce inseamna asta laughing dar ne am speriat