| Cici4Mici a întrebat:

Ce floare va place? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Imi place trandafirul fiindca exprima multe dragoste cu tepii puritate exprimarea a sentimentelor si fiindca este absolut frumos este cel mai important lucru din viata mea prima data cand l-am cunoscut pe iubitul meu eram la restaurant cu o prietena iar el era la alta masa cu prietenii lui a luat un trandafir din ornamentul de pe masa s-a pus in genuchi a venit la mine si mi-a zis:Til daruiesc, imi pare rau ca nu este asa de frumos ca tine.A fost absolut wow este cel mai de pret lucru uite o poza:http://www.google.ro/......tp?/imgres
fundita te rog?

Pa, pa!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai mult? Mărgăritar. Pentru un miros ametior de plăcut, absolut special, pentru delicatețe, rafinament, frumusețe şi acele frunze mari, late, mângâietoare, ca nişte palme delicate, gata să te cuprindă. Dar în primul rând pentru miros. Este un adevărat răsfăţ să le ai prin preajmă şi să-ţi umpli plămânii cu aroma lor ameţitoare şi senzuală.

http://rasvancristian.files.wordpress.com/2010/11/lacramioare.jpg

http://www.hdwallpaper.ro/view-lacramioare-1280x800.html

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! imi plac toate florile, mai putin muscatele.cand sunt langa tarabele cu flori, cu greu ma hotarasc ce fel de buchet sa iau, pentru ca nu pot alege din frumusetile naturii...love strucklove strucklove struck

| luiza a răspuns:

Ghioceii si crizantemele, pentru gingasia si rezistenta lor.

| sufletsel a răspuns:

Mie imi plac foarte mult trandafirii si orhideele.Nu as putea spune exact de ce pentru ca e un sentiment pe care nu pot sa il descriu pur si simplu imi plac mult!

| oanarodica a răspuns:

Cel mai mult trandafirii rosii, sunt adorabili, cea mai frumoasa floare pentru mine.