| xrapalexx a întrebat:

Ce inseamna cand visezi un cal care te urmareste si iti vorbeste?

10 răspunsuri:
| DaughterOfDarkness a răspuns:

Înseamnă că la un moment dat în ziua respectivă te-ai gandit la un cal. Deci, cel mai probabil, nu inseamnă nimic.
Toate fazele ălea cu "ce înseamnă visele" îs niște invenții. Ca și compatibilitatea zodiilor sau superstițiile cretine.

| Carmen100 a răspuns:

Ca vrei un callaughing
Am mai spus-o de atatea ori, VISELE NU INSEAMNA NIMIC, nu au o semnificatie. Povestile alea sunt porcarii inventate, nu te mai lasa prostita de elewinking

| Lαrisα a răspuns:

Nu inseamna nimic.

| AlexStefan1 a răspuns:

Inseamna ca esti fata dar calul te vede drept o,, Iapa ``

| Charger007 a răspuns:

Buna te pot ajuta eu, in primul rand, atunci cand visezi un cal este un semn bun.
Calul alb in vis este semn casatorie, dar simbolizeaza si o vointa puternica. Daca visezi ca esti calare pe un cal alb, reprezinta prosperitate, prieteni simpatici. In al doilea rand:
Calul de culoare alb murdar inseamna ca increderea ta va fi tradata de un prieten gelos, sau o femeie.
Daca visezi un cal negru, vei avea succes in ceea ce priveste averea. De asemenea calul negru reprezinta o vointa mai slaba.
Daca vizezi un cal breaz este semn de bogatie.
Calul gri in vis vorbeste despre obstacole si intalniri neplacute.
In al treilea rand:
Calul sur in vis inseamna ca vei face o calatorie.

Atunci cand visezi un cal alergand inseamna ca dorintele ti se vor indeplini.

Calaritul in vis reprezinta libertatea, independenta. Daca visezi ca ai cazut de pe cal inseamna ca vei suferi pierderi.

Atunci cand visezi ca ai cumparat un cal inseamna ca vei avea o cearta in casa.

Calul gras in vis simbolizeaza bucuria.

Calul slab in vis inseamna ca vei primi o veste rea.

Daca visezi o herghelie atunci este posibil sa ai o mare placere in viitor.

Daca visezi un cal pascand inseamna ca vei avea o mica suparare.

Daca visezi ca faci o calatorie pe cal inseamna ca vei avea parte de castig si bogatie.

Daca visezi un cal care sare inseamna ca vei avea un castig insa acesta va fi cu risc.
Daca tia vorbit ( depinde ce ti-a spus poate fi de bine sau de mai putin bine).
O zi buna. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Succes. Funda? big grin

| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

Daca e alb, e semn bun, esti iubit de oameni si e semn de casatorie pentru fete; daca e negru, e semn rau, de intristare; daca il calaresti, e semn de desfrinare; daca il vezi alergind, e semn bun de petrecere si cistig; daca paste, e semn bun, de fericire in casnicie, dar si de o suparare mare pentru o paguba neinsemnata; daca trage trasura in care te afli, e semn bun, de viata imbelsugata, lipsita de griji; daca te loveste, e semn bun, de bogatie; daca sare, e semn rau de primejdie; daca e gras, inseamna bucurie, daca e slab, inseamna veste rea; daca e rau, inseamna paguba; daca are sa, e semn de oaspeti; daca vezi cai morti, e semn rau, de nefericire; daca vezi o herghelie, e semn mare de placere

| Happppy1 a răspuns:

Sa visezi despre un cal care vorbeste se referă la o cunoaștere mai mare. Ia în considerare semnificația lucrurilor pe care calul le spune. În cazul în care calul este negru, atunci mesajul ar putea veni din subconstientul tau. În cazul în care calul este albastru, atunci mesajul ar putea fi de tristețe. Tu sau cineva este în căutare de ajutor, dar nu știi cum să obtii acel ajutor. Visul poate fi, de asemenea, o metaforă pentru idiomul "direct din gura calului".

| Mondialu112 a răspuns:

Drogurile nu sunt bune.

| Alessa28 a răspuns:

Calul in vis reprezinta placere, semn bun.
mai multe detalii http://www.visele.ro/cauta.php?vis=cal

| hamza97 a răspuns:

Nu inseamna nimica doar ca ai imaginatia bogata daca +visele sunt facute de creir de subconstientu nostru nu e un semn divin sau ceva calu inseamna puterea/puritatea/si frumusetea poate iti spune cum vei avea vitoru :*