| pisioi a întrebat:

Ce inseamna daca visezi un profesor. ca vorbeste cu tine?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Poate ca e o presimtire a faptului ca vei fi ascultata la materia respectiva a doua zi! Glumesc, desigur, insa ceva din subconstientul tau e legat de acel profesor; si, daca esti mai atenta la ceea ce-ti spune sufletul, vei descoperi singura.Numai bine.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citeşte aici dicţionarul de vise: www.elystar.ro
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Eu l-am visat pe proful de istorie.De fapt il visez mereu in diferente contexte, atat de necontextuale scolarblushing

| Emena a răspuns:

Nimic. este doar un vis straight face

| ~AleXa~ a răspuns:

A Visa un profesor pune in contact cu latura ta creativa

happyhappy

| SakuraBeauty a răspuns:

Nu cred ca inseamna ceva. Atunci cand dormi partea de 80% nefolosita din subconstient se amesteca cu cei 20% din emisfera constienta atunci toate intamplarile din viata ta chiar si cele de care ai uitat complet s-ar putea intoarce in vis. cum am zis intamplarile se amesteca uite de exemplu eu intr-o seara am visat ca dadeam test la fizica dar eram in statie si nu stiu ce faceam laughing stiu ca e aiurea dar e adevarat. cand dormim nu suntem constienti de ceea ce se va intampla.

| SakuraBeauty a răspuns:

Nu cred ca inseamna ceva. creierul uman foloseste in proportie viata de zi cu zi 20% din creier ceilalti 80% fac parte din subconstient. atunci cand dormmim tot ceea ce a fost stocat in partea de 80% se amesteca cu cei 20% si dau nastere visurilor. intamplari care te-au marcat intr-un fel sau intamplari de care ai uitat se pot intoarce in vis uite de exemplu eu am visat intr-o seara ca dam test la fizica dar eram in statie laughing e comic stiu dar adevarat. noi nu suntem constienti de ceea ce se va intampla in vis spre dimineata ne mai amintim secvente dar ceea ce visam noaptea nu ne mai amintim si eu ii visez pe profesorii mei chiar foarte des laughing. sper ca te-am ajutat daca nu scuze. pupici papa

| SakuraBeauty a răspuns:

Scz am trimis de 2 ori acelasi rasp din greseala scuze

| Tofan_Dumitrita_2001 a răspuns:

Daca esti elev\eleva in scoala vei avea de realizat o proba de evaluare