| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

Ce inseamna Craciun binecuvantat cu bucurie si armonie in suflet?!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inseamna nimic, vorbe goale si minciuni, nu vezi cîte razboaie sunt in lume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

(1 Ioan 2:17), ei se închină nu cum vor ei, ci cum îi place lui Dumnezeu! Pentru ei este important să afle voia lui Dumnezeu cu privire la sărbători. Ei nu sărbătoresc pentru că lumea sărbătoreşte, ei ştiu că toată lumea zace în cel rău (1Iona 5:19). Ei sărbătoresc dpar ceea ce Domnul le-a poruncit, Stăpânul lor este Isus nu lumea lui satan (2 Corinteni 4:4; Matei 24:45-47).

| sierra1 a răspuns:

știi și tu că e o urare de bine și mă intreb in cazul ăsta, de ce mai intrebi?

| dullcat a răspuns:

Inseamna o urare de bine.Gasesti fiecare cuvant in dex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă un Crăciun alături de Dumnezeu. Eu asta cred 10000% cu toata inima și tot sufletul. Este ce cred eu nu am citi și nu am loat de nică ieri asta. Așa simt cu Adevărat ca este și înseamnă asta cu toata inima și tot sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărat 100000%%%% tot ce spui.

De asta am spus și spun este ce cred eu adică și simt eu cu toată inima și tot sufletul meu eu nu ași sărbători ziua asta fără el fără Dumnezeu ori cu el ori nu sărbătoresc nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zic eu ce înțelege el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus este fiul lui Dumnezeu singurul fiu al lui Dumnezeu. Care nea adus mantuire prin moartea lui și învierea lui. Este nu ne spune sa sărbători astea căci sunt al lui diavolul. Dar eu nu sărbătoaresc ziua asta fără el înțelegi Cristi? Ori cum el sărbătoresc ori nu mai sărbătoresc nimic adică cum sărbătoresc eu ziua asta? ma duc și ma rog la biserică citesc din biblie câte puțin când am timp nu dau chef sau muzica stau Liniștit în casă nu fac haos și petreceri merg la magazin mai iau o niște apă plată adică asta este sărbătoarea mea în felul meu cu el. Ce nu ai înțeles Cristi? Și nu am nimic ci cei ce sărbătoresc ziua asta cu petreceri cu muzica cu mai știu eu ce treaba lor boss sa facă sărbătorea lui diavol eu nu cad în asa ceva căci știu cei de capul celui rău și ce poate face foarte bine eu ma ferească de tot ce înseamă sa cad pe mâinile celui rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt crești și nici om bun și eu tot un păcătos sunt 100000%%%%%% și eu am făcut greșelile la viața mea și știu ca om rău sunt cu Adevărat. Da cu cât îl caut pe Dumnezeu cu cât ma apropi de el mai mult și ascult de el știu ca o sa fie bine și nu voi ajunge pe drumuri greșite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săte ia dracu!