| Spiriiii a întrebat:

Bunabatting eyelashes acum cateva nopti, am visat ca ma musca un sarpe. mic asa si indesat. ( nu cred ca conteaza asta) eu stiam ca daca visezi serpi, inseamna ca ai in preajma ta o persoana care iti vrea raul. asa este happy?

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Sarpele, simbolul raului si al diavolului, este un semn rau in orice vis.
A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor.
A vedea multi serpi intr-o groapa simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri.
Daca reusiti sa omorati un sarpe in vis inseamna ca veti reusit sa va infrangeti si dusmanii.
Tradare de unde nu te astepti; planurile tale nu se vor indeplini; iar
evenimentele vor lua o intorsatura neplacuta;

Asta e cam tot despre vise cu serpi happy funda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune și dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| hope2destiny a răspuns:

Cauta intr-un dictionar de visebig grin eu asa fac... oricum, daca ai auzit undeva asta, poate acea persoana nu stia sigur, sau nu ai retinut tu bine. deci cel mai bine consulta un dictionar de vise [desi nu sunt reale pentru ca in fiecare dictionar scrie altcevarolling on the floor dar eu fac asta din amuzament big grin]

| Spiriiii explică:

Hope2destiny scuze ca ti-am dat "Stupid" ti-am dat din greseala.am vrut sa dau clik pe "Voteaza" si din greseala...