| LoveToSmile a întrebat:

Ce inseamna daca visezi pe cineva pe care nu l-ai vazut niciodata? Raspuns urgent va rog!

21 răspunsuri:
| Aesir a răspuns:

In taramul astral putem intalni orice persoana nu conteaza ca nu am vazut-o in viata reala. Pot fi multe posibilitati privind identitatea persoanei care ai visat-o, ce semnifica cu adevarat acel vis doar tu iti vei putea da seama, nu te lua dupa cartile de vise, pentru ca fiecare om este diferit, de aceea o interpretare standard la o anume experienta in vis este total superficiala.

| mDiana a răspuns:

E o lege a viselor spusă de Freud-> nu putem visa pe cineva pe caare nu l-am văzut niciodată. Tehnic vorbind persoana pe care tu ai visat-o cu sigurantă ai văzut-o fizic vreodată în viața ta: pe stradă, prin filme, reclame, dar nu e musai să-ți aduci aminte.

| LoveToSmile explică (pentru mDiana):

As putea sa jur ca nu l-am vazut in viata mea! laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaMaria003 a răspuns:

V-ati intalnit intr-o alta viata...

| Cameron a răspuns:

Teoria mea este asta, creierul percepe orice corp fizic pe care l-ai vazut vreo data, probabil acest baiat l-ai vazut undeva fara sa iti fi dat seama iar creierul in timp ce dormi iti da imagini cu acest baiat, plus ca daca te gandesti mult la el si esti intr-un fel obsedata de aceasta persoana atunci il visezi mai aproape tot timpul.

| LoveToSmile explică (pentru Cameron):

Nu m-am gandit la el niciodata, nu l-am vazut niciodata!

| Cameron a răspuns (pentru LoveToSmile):

Atunci probabil nu stiu creierul tau si nu numai creierul uman in general este in stare sa fie atat de creativ incat a facut acest chip, acest baiat pe care tu il visezi. Sper ca te-am ajutat cu cunostintele mele. Bafta in continuare.

| LoveToSmile explică (pentru Cameron):

Da,m-ai ajutat.Multumesc foarte mult!

| AlexTM97 a răspuns:

Depinde. Femeie sau bărbat(în vis)!

| LoveToSmile explică (pentru AlexTM97):

Baiat! Si il visez de ceva vreme.

| AlexTM97 a răspuns:

De obicei înseamna că tu ai ceva ciudat, necunoscut în personalitatea ta, că ai o personalitate dublă. Mai poate însemna că ai ceva de ştiut, de învăţat pentru a-l aplica in viaţa ta(mă refer la acel ceva). Dacă în vis apari speriată sau tristă înseamnă ca nu eşti pregătită pentru nici un fel de schimbare în viaţa ta. Dacă apari fericită, tot contrariul, eşti pregătită să dai un pas înainte.

| Drăghici_Ema_1995 a răspuns:

Cand visezi pe cineva pe care nu l ai vazut niciodata inseamna ca il vei cunoaste.