| Here4u a întrebat:

Ce inseamna Google? Am tot auzit la prieteni, si nu stiu ce inseamna. Funda!:*

16 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

Un site porno. multumita?

| GabiiHaș a răspuns:

OMFG ma faci sa rad in hohote rolling on the floor)))

| Ramo137 a răspuns:

Inseamna ceva...pfff urat...sa zic asa. uitate la ingerul digital 1 s acolo vezi ce inseamna toate, sa nu te sperii

Răspuns utilizator avertizat
| Puffulets a răspuns:

Intrebarea asta ai pus-o la panarama sigurlaughing

| Here4u explică (pentru Puffulets):

Ba nu...chiar nu stiu

| mamatatasibunica a răspuns:

Google este un browser pe care poti cauta orice. www.google.com

| MadalinaDaiana a răspuns:

Pai cauta pe Google si vezi ce iti da((:

| yourfriend111 a răspuns:

laughing bine bine toata lumea stie ca e un site pentru...
Dar daca te intereseaza de unde se trage acest nume... vine de la cea mai mare unitate de masura sti tu dupa mega-giga-tera-...-urmeaza unitatea de ma sura nu stiu exact cum e scrisa dar se pronunta [gugăl]. Si de aici s-au gandit ca cel mai populat site sa se cheme asa.

| RaluuxD a răspuns:

Google e cea mai mare sursa de cautare din lumestraight face Fara google ar fi nasol. Funda?big grin

| BiscuiteOreo a răspuns:

Esti proasta?

| ToTheLight a răspuns:

Cand Larry Page and Sergey Brin au inventat celebrul Google, n-au stiut ce nume sa-i dea. Unul din ei si-a adus aminte ca undeva in Carpati e un cuvant care...
gogleáză, gogléze, s.f. (regionalism., înv.; mai ales la pl.) 1. resturi de mâncare (la vite), ogrinji. 2. (fig.) vorbe goale, palavre, minciuni, lingușiri, complimente, vorbe frumoase. laughing E un arhaism se pare din zona Ardealului.

Deci gogleaza e un arhaism romanesc big grin tare nu? daca vrei iti dau si sursa, FUNDA?

| db90 a răspuns:

Numele „Google" este un joc de cuvinte de la googol, neologism englez pus în circulație de către americanul Milton Sirotta în anul 1938, prin care acesta desemna numărul uriaș format dintr-un 1 urmat de 100 de zerouri (10100).

| Tzompy_Anamaria_1993 a răspuns:

Intreba-l pe el...voi chiar nu aveti viata sociala? iesi afara din casa femeie...sau citeste o cartelaughing