| syjey a întrebat:

Ce inseamna liber profesionist?

Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

Freelancer...
Exista multe site-uri de freelanceri.
De exemplu, daca te pricepi intr-un anumit domeniu, ca de exemplu programare, intrii pe acele site-uri de freelanceri, iti cauti un proiect si lucrezi la el. dupa ce termini proiectul, iti iei banii pentru munca depusa.
Negociezi cu cel care are proiectul detaliile, daca este nevoie, negociezi pretul, negociezi timpul in care trebuie sa termini proiectul...

Deci nu esti limitat cu nimic atata timp cat te tii de promisiunile facute.
Nu ai sef sa te bata la cap, lucrezi cand vrei tu, cat timp vrei tu, lucrezi de unde vrei tu...

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu sa zic. Adica, poti sa scoti un simplu rasp doar din acele cuvinte "liber" si "profesionist". Cred ca inseamna, sa fii profesionist in mai multe chestii, si sa fii liber in a le face pe toate, fara a fii obligat sau alte chestii happy sall happy

| wolfy911 a răspuns:

Liber- profesionistul este, conform Dictionarului Explicativ al Limbii Romane(DEX), o persoana care exercita o profesiune libera (care desemneaza o ocupatie intelectuala, exercitata de o persoana pe cont propriu (liber-profesionist) care face parte, in mod obligatoriu, dintr-un ordin profesional).

| Justdreams a răspuns:

liber-profesionist = persoană care exercită o profesiune liberă
Http://ro.wikipedia.org/wiki/Profesie_liberal%C4%83
funda:D?

| white2 a răspuns:

A exericita o profesiune libera, ex; muzician, scriitor, pictor, avocat, etc

Răspuns utilizator avertizat