| Darkela a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a fi o persoana diferita de ceilalti?

10 răspunsuri:
| ??c??? a răspuns:

O persoană care pur și simplu nu se integrează într-un anumit grup, având obiceiuri care li s-ar părea ciudate celorlalți.

| MaliciousDeath a răspuns:

Tim-genul de diferit care-mi place mie.
http://i.imgur.com/2WURFNF.jpg
O persoana diferita e o persoana rara, asta-i clar. Diferit poti sa numesti pe cineva ca si Tim, diferit poti sa numesti si pe cineva care e schizofrenic, diferit poti sa numesti pe oricine iese din tipar, tipar raportat bineinteles la normalitatea perceputa de fiecare.Filozofeli de 2 dimineata, ce sa mai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O persoana care nu se comporta tocmai ca ceilalti oameni.
E diferita din toate punctele de vedere.
Ii ea insusi.
Nu copiaza pe nimeni.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg. Cand vine o fata/baiat si iti spune ca esti diferit, "esti diferit/a de ceilalti". Cu ce na*bii sunt diferit/a. Cu lucruri bune sau rele?! Explain that sh! t. Ma enerveaza chestia asta, adica toti suntem pana la urma diferiti, altfel ne-am plictisi unii de ceilalti.

| ℓαυяα a răspuns:

O persoana care nu se comporta la fel ca ceilalti doar ca sa se integreze intr-un grup, care este ea insasi si nu ii copiaza pe ceilalti

| Zoey112 a răspuns:

O persoana diferita de ceilalti inseamna o persoana speciala, cu personalitate, care nu e o copie la indigo, care are ceva aparte, o stralucire poate, o persona sincera caruia nu-i e frica sa arate cine e cu adevarat

| n1445 a răspuns:

Depinde ce fel de persoane ai in jurul tau. O persoana diferita inseamna sa fii sigura pe tine, sa nu depinzi de nimeni, sa pari dura dar sa fii extraordinara inauntru. Sa ai un comportament elegant.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Depinde din ce punct de vedere privești situația. Dupa părerea mea o persoana diferita nu se integrează într-un grup la fel de bine ca și ceilalți, nu își petrece timpul la fel ca alte persoane din jurul sau. Asta este valabil în cazul în care ''diferita'' pentru tine înseamna ''timida''.
Daca pentru tine cuvântul '' diferita '' nu are sensul de '' timida'' ci de ''îndrăzneața'', acestea sunt genul de persoane care se îmbracă diferit ( de cele mai multe ori '' emo ''), își aranjează parul diferit, își petrec timpul diferit.
Sper ca ți-am fost de ajutor.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat