| Zozola a întrebat:

Ce marca de aparat foto este mai buna? Nikon Canon sau FujiFilm?

Răspuns Câştigător
| 1290 a răspuns:

Eu zic Nikon! Toti profesionisti (aproapte) au Nikon asa este facut aparatul el normal la 12 megapixel vede ca un Cannon la 16, 14 depinde de model! Taicameo este fotograf si l-am intrebat asa a spus! Normal daca te uiti bine Nikonurile la 12 megapixeli si un zoom de 5 sunt mai scumpe decat un un Cannon/Olympus de 10, 8 megapixel si cu un zoom de 4, 3! Depinde si pentru ce ti-l trebuie de ex daca te duci intr-o excursie nu o sa iti poti lua unul din ala profesional! Este si greu si mare happy bft oricum happy Si sa faci alegera buna! funda? sad

10 răspunsuri:
| nevermindpeople a răspuns:

Nikon, bineinteles.

| Natashha a răspuns:

E greu sa investesti intr-un Nikon care costa peste 1.000 ron [unul bun nu fake]. Spre deosebire de Fujifilm,un Nikon nu te lasa la nevoie cu bateria si calitatea pozelor nu se compara.Un Canon nu merita,Canon e o marca buna,chiar foarte buna,dar daca se duce ceva la el greu gasesti sa-l mai repari dupa garantie.
Daca te pasioneaza facutul de fotografii, strange-ti bani si ia-ti un Nikon original d3100, daca nu, chiar nu merita sa investesti. POti sa-ti iei un Olympus x42 [camera de 12] sau un Sony, dar in niciun caz Fujifilm, calitatea pozelor e sub ori ce critica si plus de asta cand dai zoom in pc se granuleaza.

| Zozola explică (pentru Natashha):

Da,la Nikon m-am gandit si eu...dar nu stiu asa ca un top care sunt cele mai bune la Nikon in afara de d3100?

| Natashha a răspuns (pentru Zozola):

Toate Nikon-urile peste 14 mp sunt bune happy.

| Zozola explică (pentru Natashha):

Mersii mult!:X

| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey! Am doi prieteni pasionati de fatografie. Unul este nikonist, iar celalalt canonist.Ambii sunt multumiti de aparatele lor.nu mai zic ca sunt intr-un "razboi" in privinta marcilorlaughing.Eu am Nikon si pot spune ca a trecut prin atatea peripetii,a venit valul peste el, mi s-a varsat sticla de apa in geanta peste el, a cazut de la 1 metru si ceva.si inca nu are nimic.laughing. Deci ti-as spune sa mergi pe Nikon, dar si Canon este foarte bun.Bafta si shooting placut.big grin

| cezimarrye a răspuns:

Hei!
o prietena de-a mea are aparet foto marca Canon si esto foarte multumita de el!
Daca stai in Giurgiu du-te la Aletx si gasesti aparat Canon cu pretul de un milio noua sute sau ceva de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| blaackbutterfly a răspuns:

Nikon este cea mai bună. Dacă vrei să îţi iei un aparat foto, te sfătuiesc să mergi pe Nikon, din proprie experienţă. Am un Nikon de cam 2 ani şi nu am avut probleme cu el şi cunosc persoane care eu un aparat foto marca Nikon şi sunt foarte mulţumiţi de el! Totuşi, este alegerea ta! Succes în găsirea celui mai bun aparat! kiss

| RedSpeed a răspuns:

Nikon, clar, dar daca esti amatoare nu vei simti mare diferenta intre branduri, diferenta se simte la modelele semiprofesonale si cele profesionale.