| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Ce materii noi am in a 5-a? Si mai am o intrebare. Scap de vreo materie in clasa a 5-a? Am auzit parca ca educatia civica nu se mai face. Fundita!

Răspuns Câştigător
| Innnaa a răspuns:

In clasa a V-a nu faci Informatica decat daca esti inscris la un colegiu de Informatica.Ai auzit bine, scapi de Educatie Civica si faci:biologie (un fel de stiinte ale naturii), tehnologie, limba engleza sau franceza (depinde de ce ai facut), dirogentie si eu am facut si optional-educatie pentru sanatate.

| GroparuVesel a răspuns (pentru Innnaa):

Sunt la o scoala normala ( clasa a8a ) si din a5a am facut informatica, fiindca e dotata cu intranet si calculatoare, televizoare, antena dolce etc.

10 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Ed. fizica nu se mai face.o vei relua in a 6-a smug in plus faci tehnologica, fizica thinking si restul materiilor ce le-ai avut si pana acum!

| AnaAmalia31 a răspuns:

Poi in clasa a 5-a nici eu nu am mai avut civica, iar ca materii noi o sa ai biologie ( in loc de Stiintele Naturii ), Tehnologie si cam atat. Acum depinde de ce optional o sa ai tu!winking Bafta! happy

| GabiiHaș a răspuns:

☻ Nu,educatie civica nu mai faci.
A doua limba[franceza], biologie, informatica, educatie tehnologica, dirigentie.
Cam atat ☺

| GroparuVesel a răspuns:

O sa scapi de educatia civica,o sa ai urmatoarele materii noi:fizica(nu educatie fizica,aia e sportu',fizica e ceva mai interesant),botanica(biologia) in loc de stiinte naturale, limba franceza, tehnologia(ceva in genul educatiei civice), dirigentia(ora cu dirigintele in care el/ea decide despre ce vorbiti) si cam astea ar fi materiile noi, in unele cazuri adaugandu-se si informatica.

| Innnaa a răspuns:

Iti multumesc pentru funda!

| TheFucker a răspuns:

Biologie-in loc la Stinte ale naturii
Engleza optional-de asta nu-s 100% sigura
Mate optional-nici de asta
Tehno-Te invata cum constuiesti un bloc straight face Materie de rahat
Dirigentie-la asta discutati problemele clasei etc.
Da, civica se face numai in a8-a
Funda?

| TePupiic a răspuns:

Scapi de civika, faci tehno happy, apoi franceza mai vine si dirigentia (care la noi se transforma in ore de romana crying )

| TєηιѕιAℓвι explică:

Multumesc tuturor!

| ale98 a răspuns:

Nu ai materii noi si da nu mai faci civica dar in a 7 o vei face din nou. tongue
Sper ca te-am ajutat :*