| ღßaßÿღ a întrebat:

Ce presupune civica de clasa a7-a? La ce sa ma astept? E o materie grea?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

E o materie cam plictisitoare si neinteresanta, dar nu e grea. Oricum, s e dau note mari si nu veti face decat o ora pe saptamana. Vor fi cateva notiuni de psiholgie, de istorie, de dirigentie, iar spre sfarsitul anului niste lectii despre institutiile statului si rolul lor(Parlament, Guvern, Presedinte etc), despre pricipiile unei tari democratice s.a. Veti primi note atat la ascultari, cat si la teste sau la anumite proiecte bazate pe temele de cultura civica, ope acre le veti sustine pe parcursul anului. Oricum, mai mult de doua note pe semstru nu cred cava pune, decat daca veti solicita voi marirea mediei si atunci va va asculta si va va mai aduga o nota/doua. succes!

| DianaIuliana99 a răspuns (pentru Euletitia):

Sincer chiar este usoara, dar unii colegi de la mine din clasa au luat si 7

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Nu, nu este grea. Chiar foarte usoara :) Putina istorie, putina dirigentie etc. Uite aici programa :

http://www.didactic.ro/......sa-a-vii-a

| MissMadness a răspuns:

Ai primit manual! uita-te prin el!

| ღßaßÿღ explică (pentru MissMadness):

Daca primeam manual, nu iti mai ceream tie parerea straight face

| MsBeatrice a răspuns:

Nu civica nu este o materie grea. Este vorba de politica, drepturi ..Sa iti exprimi opinia in general. Sper ca te-am ajutat!