| barbie28 a întrebat:

Ca sa intri la o facultate de stat trebuie sa obtii rezultate exceptionale la olimpiade sau la diverse concursuri? Nu te poti baza si pe o medie mare la bac? Multumesc mult :*

1 răspuns:
| MisFit20 a răspuns:

Eu sunt la facultate de stat.Nu iti trebuie neaparat rezultate la olimpiade ori concursuri, bineinteles ca acestea vor aduce unele beneficii.
Pt admiterea la facultate se ia in cosiderare media de la bacalaureat, sunt si facultati care dau teste de admitere.