| nikolikky a întrebat:

Ce parere aveti despre iubirile pe internet?

Răspuns Câştigător
| VladyCristian a răspuns:

Buna. Practic o relatie pe internet nu se poate numi niciodata iubirea. Parerea mea nu este una rea deoarece si eu am vorbit aproape 2 ani pe internet - fiind cei mai buni prieteni - iar dupa doi ani cand am inceput sa ne intalnim aproape zilnic, am inceput sa ne iubim. Vezi? Totul a inceput pe internet. Adevarul este ca noi nu eram asa de departe unul de celalalt. Da, mi se pare o prostie daca e distanta de sute de km pentru ca nu ai cum sa o vezi, cum sa o atingi, sa te joci cu parul ei sau sa o saruti. In concluzie, parerea mea este ca a avea o relatie pe internet nu e un lucru rau. Trebuie sa precizez ca depinde si de persoana, de caracter sau de profunzimea relatiei. happy

15 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Unele pot duce departe, iar altele se pot sfarsi tragic.

lolita
| lolita a răspuns:

Despre asazisele iubiri pe net nu am o idee prea buna deoarece intotdeauna si mai ales daca este vorba de "agatat" se minte, si nu putin. Este mai usor sa minti cand interlocutorul nu te priveste in ochi.

| Adina a răspuns:

Eu zic ca exista si iubire pe internet[la distanta ]
winking Parerea mea
Desi nu stiu cat de bine e sa intrii intr-o relatie d`asta. dar eu am intrat rolling eyes

| Aero a răspuns:

Nu am o parere destul de buna...stii episoadele de la Mondenii sau Vacanta Mare cum faceau misto de un lucru ca asta. Misto sau nu, era destul de adevarat, din pacate.

| pengu a răspuns:

Bună,
iubirile pe internet nu sunt tocmai iubiri, adică nu-l cunoşti pe celălalt decât din ceea ce îţi spune el şi atât. una este să îl/o cunoşti "live" şi să îţi faci o oarecare părere despre el/ea (pentru că cei doi nu poartă o mască "integrală", modelată după celălalt, pentru că nu îl cunoaşte şi nu ştie cum să o facă) şi eventual să continui relaţia folosindu-te de mijlocul de comunicare - internetul (în cazul distanţei, să spunem) şi alta este să păstrezi o "relaţie" pe net 2-3-4 luni şi când vă întâlniţi să-ţi dai seama că nu te întâlneşti cu cel/cea cu care vorbeai pe net (pentru că oamenii capătă anumite aşteptări faţă de ceilalţi în funcţie de ceea ce ştiu despre ei). eu una nu am o părere chiar grozavă despre tipul ăsta de relaţii (a nu se înţelege greşit, nu sunt împotriva lor), pentru că netul este cel mai impersonal mod de comunicare şi atunci cum poate fi vorba de o iubire? o oarecare atracţie, da sau poate o iubire imaginară cu o mască...
baftă tongue

| Art a răspuns:

Sincer... o parere proasta...aia nu se numeste relatie e ceva gen pentru amuzament.

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Parerea mea? Nu exista asa ceva sau poate ca asa cred unii ca exista dar nu poti fi cu om pe care nu-l cunosti, plus ca de unde sti tu ce alte relatii mai are persoana respectiva in viata reala sau chiar pe net?!

| emima a răspuns:

Eu cred ca pot deveni si ad3evarate

u?

| ONU_2429 a răspuns:

Hmm iubirile pe internet

nhuj ce sa spun is destul de okhee hee
am avut si eu parte de o experienta de genul
dar nu m-a incantat foarte multhee hee

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Asa ceva nu existaoh go on
S`auintamplat multe din cauza acestor "iubiri". Cum poti iubi o persoana necunoscuta?

| Florry19 a răspuns:

E impropriu spus iubire, nu cred că există iubire pe internet.
În schimb, o simpla atracţie cred că ar putea exista.

| laara a răspuns:

Nu exista ...sau in orice caz nu il iubesti pe el si tot ce e legat de el... iubesti doar o imagine pe care ti-ai format-o tu despre el lipsita de defecte

| nikolikky explică:

Si eu la fel.mai ales ca am trecut prin asta. el era din giurgiu si eu din braila si era destul de greu.

| BlackPearl a răspuns:

Sunt niste porcarii, idiotenii, copilarii.

| adri1000 a răspuns:

Buna iubire pe net? nu exista asa ceva, in poze e altceva in realitate e altceva`nu prea ai cum sa iubesti o persoana din poze si fara s-o cunosti in viata de zi cu zi
parerea mea
:*