| Xulescu_6752 a întrebat:

Ce parere aveti despre tara asta transformata intr-o mare barca de marinarul nostru! rolling on the floor

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Avem tara pe care o meritam... murdara, plina de coruptie, mita si oameni carora nu le pasa... Si care ar putea fi cireasa de pe tort... un conducator marinar.

10 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Pai ce parere sa am? una ff buna... e o barca minunata, plina de frumuseti si oportunitati...euunul sunt mandru de ea big grin ce-i drept, mai are cate o gaura pe ici pe colo, dar mai punem cate un petic si gata...se rezolva buba happy

cami
| cami a răspuns:

straight facestraight face. dar oare crezi ca altii ar fi fost mai buni decat "marinarul tau" thinking daaa! poate in privinta demagogiei.mergeti pe principiul "Minte-ma frumos!"... dar de ce? ce crezi ca Basescu nu`si doreste sa realizeze altceva din tara asta care mai are putin si cade? dar poate? asa va puneti intrebarea thinking .nuuu niciodata.Sunteti PSD-sti bv voua! ...Iliescu si Nastase ce v-au facut? a? aud? .nimic pentru dvswinking doar pentru ei .asa ca decat cu PSD-ul mai bine sunt "oligarh portocaliu" asa cum l-a numit Geoana,(cred)... asa ca. cu Basescu inainte poate, poate va reusi sa-i demita dl putere pe cei ce au facut ca tara asta sa ajunga unde a ajuns acum!

| selef a răspuns:

Cred ca barca se scufunda sau in cel mai fericit caz esueaza.

| viorel2c a răspuns:

Eu nu tin cu el, dar punem un pariu ca va iesi presedinte a doua oara?

| miriam a răspuns:

Nu cred ca a transformat-o singur ci vrem sau nu, am contribuit si noi, nu e corect sa dam vina doar pe el.Sunt tari cu mai multe gauri in barca si nu au un conducator marinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne ocupa tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca toti mint, iar Basescu in afara de a-si asigura familia pentru viitor nu cred ca a facut nimic. Din pacate cei care ne conduc in tara asta sunt interesati doar de buzunarul lor si de confortul lor. Asa ca nu le mai luati apararea la nici unu. Asta ne este soarta si mi-e greu sa cred ca ar puteafi vreunu mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.petitieonline.ro/petitie-p12703043.html macar salvatii voi pe ei... Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il voi vota p vadin tudor e un om care pot sa spun ca ii pasa de tara de aia a avut mereu scandalurii

| claudia_2368 a răspuns:

Vor veni alegerile și nu va mai fi ales.
Și nu vom mai avea parte nici de EBA. EBA vrea să o alegem și să primească 8000 de euro moca de la P. E. Eu muncesc 1 an și șase luni pentru banii aceștea. Și MUNCESC.
MICUL DICTATOR mariner crede că fără el nu se poate.