| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre președintele nostru interimar?

23 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Da,ma,bine ca sunt mini-analisti politici pustani metrosexuali imbracati in camasute roz, prepubere care-si pocesc numele si ascultatori de-ai lui Puff.Halal,n-am comentarii! Luminos viitor mai are Rumunija cu efervescenti din astia!

Presedinte mai arogant,mai pironit sa isi bata joc de cei ce,teoretic (mai crede cineva balaneala cu votul tau conteaza?!),l-au ales,mai decis sa tina cu orice pret de tronul sau pretios si mai incompetent doar cateva tari de pe lume au.Una cred ca ar fi Coreea de Nord,desi Basescu nu primeste osanale ca dinastia Kim. Orice s-ar intampla, Crin, supranumit pe forumuri si Dormeo(sic!) nu are cum fi mai rau decat Basescu, nici pe jumatate la fel, m-as incumeta sa spun.Adevarat,cei din zona Tulcea pot confirma ca e departe de statutul de usa de biserica, insa il prefer in detrimentul unui vaporean fost membru in partidul-tata.Desigur,existau si oameni mai capabili,insa USL-ul e decis sa defileze cu Crin.Mie un tip si carismatic si foarte priceput politician,imi pare Dan Sova.L-a violat in seara asta,verbal,pe sasiu,din toate pozitiile posibile,aduce si putin din profil a Horia Sima,e si un personaj ce a negat un eveniment foarte interesat intr-o emisiune, de viitor pustiul.

Crin nu e chiar incompetent, nu are de departe aroganta chiorului, dar pare putin instabil si necopt. Daca pica Basescu pe 29, o sa intre in cursa cu MRU si Domnu' Dan pentru presedintie.Iar la prezidentiale, sa ne fereasca cerurile, ca n-o sa fie nici nerdu' MRU, nici Dormeo presedinte...

| Dandanache a răspuns:

Nimeni nu poate spune cu adevarat daca Basescu e mai bun decat Antonescu, sau invers, sau daca PSD e mai bun decat USL, sau invers. Nici macar un analist politic cu experienta nu se incumeta sa faca asemenea comparatii. Aprecierile de genul "ala e mai bun decat ala sau e mai putin rau decat ala" nu sunt de ordin rational, statistic, ci afectiv.

| Darkmagic a răspuns:

Ce raspunsuri... Pfff... laughing
Unu' e cutitar, altul ranjeste ca interimarul e mincinos si hot.
Tari sustinatori are Baselul, poate Superboy-u' ne da si un exemplu concret de cum s-a prins el ca Antonescu a mintit si a furat ceva, mai stii, poate il numeste Basul Procuror General.
Mai rau ii faceti "Carmaciului" cu astfel de cretinatati...

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Ce penibili sunteți când le pociți numele.
Și mai vagi și abstracți in exprimare ca ăi' din PNL și PSD nu există.
Serios. Iți place Antonescu?

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu cred ca sunt penibil.
"Fac" si eu politica nenilor din politica, mai clar, politicienii isi pocesc mai intai numele intre ei, si pe cale de consecinta, asa raman.
Ponta "Copy/Paste" sau in cazul lui Tariceanu, apelativul "Razgandeanu" (ambele "poceli") patentate de BASEL nu-ti par... poceli? Mai vrei si alte exemple? straight face
Bine'nteles si logic, domnul Basescu nu poate sa fie penibil.
O seara placuta.

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Bine.
,, Băsel'' nu mi se pare poreclă. De la ce vine porecla asta? E,, poceală'', pur și simplu, a numelui.
Dar in fine.
Idem.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce penibili, Eba chiar ea si-a pocit numele, bine era firesc la cat e de idioata. Si cand te gandesti ca aceasta semianalfabeta ne reprezinta la Parlamentul European rolling on the floor dar in Romania inca se poarta Elene si avem, slava lui Base, ca doar e fata lui tata, vorba lui; "Dar ce aveti cu ea ca doar e un copil"? Da Base, e doar un copil dar trimite-o dracu' la scoala nu in in Parlementul European ca ne-a facut de cacao pe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai proasta alegere pe care o pot face romanii.Nici nu s-a vazut in scaun si deja a declarat ca nu il intereseaza hotararile Curtii Constitutionale.Cineva care de la inceput spune ca nu va respecta legea, nu are ce cauta acolo.Numai bine.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Curtea Constitutionala nu hotareste in cazul suspendarii lui Base si a avut rol CONSULTATIV. Deci Antonescu nu avea cum sa declare ca nu respecta hotararile CCR din moment ce ea nu are acest atribut. Dar cum gradina lui God este mare sigur ca aveti loc cu totii in ea chiar si cutitarii.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Hombre,te sfatuiesc sa iti pastrezi ironiile pentru cine iti permiti sa vorbesti cum vrei.Iar daca nu ai ascultat ce a declarat acest "Antonescu", te rog sa nu mai intervii de pomana.Tot "EI" au schimbat si atributiile curtii. Numai bine.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Coreeeeect, atunci suveranitatea parlamentului unde mai este daca il "subordonezi" CCR cu puteri in ai respige deciziile, tocmai de aceea s-a revenit la forma initiala si CCR ii revine rolul de CONSULTATIV ai priceput? Asa cum a schimbat si facatura lui Base, pentru a alege presedintele e nevoie de jumatate +1 din voturile valabil exprimate si tovarasul dictator Basescu cu sprijin PDL a modificat legea si a facut-o asa; pentru suspendarea din functie a presedintelui prin referendum e nevoie de jumatate +1 din totalul celor inscrisi pe liste cu drept de vot, ai priceput, adica il alegi ci ocaua mica si-l destutui cu ocaua mare, pai de ce!? pai ca sa fie greoie suspendarea pentru ca la vot nu se prezinta acest numar de votanti. Hai ca ti-am si desenat ca la copii, iesi din gradina aia si taci.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Tu nu stii sau te faci ca nu stii ceva:In toate tarile deciziile CCR nu sint ingradite ci respectate.Se pare ca esti mindru ca vom avea chiar si pentru scurt timp un presedinte care declara ca nu respecta deciziile, care foloseste un vocabular ce lasa de dorit, care umbla pe la mitinguri descheiat la pantaloni, ca ultimil betiv, etc. Sper ca romanii vor vedea si ca acest "Crin" sa se ofileasca inainte de vreme.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Bai" sa le spui parintilor tai.Limbajul tau lasa de dorit.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vin-o si tu cu o replica seriosa nu te mai agata lipsa vreunei virgule sau ca ti-am zis BAI, scuze serenisima. Speram ca vrei sa discuti la subiect, spre exemplu sa-mi spui rolul CCR despre rolul Avocatul Poporului si atributiile lui si de ce a fost schimbat, despre separarea puteri in stat si rolul lor in mentinerea democratiei, despre rolul presedintelui si atributiile lui in contextul actual al republici si sau ce fel de republica avem, rolul parlamentului in relatia lui cu presedentia, daca cumva una se substiutuie celei lalte si sa intelegem de ce uneori apare conflicte intre institutiile statului si fortele politice bla, bla, bla iar tu ma tragi in discutii despre nasturi deschisi de la slitul pantalonului si coltul camasii lui Crin.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Discut atunci cind se vorbeste civilizat.
Daca nu ai inteles,in orice tara din lume,CCR vegheaza la respectarea constitutiei tarii respective si da verdicte,sau cum vrei sa le spui,asupra litigiilor in cauza iar deciziile curtii sint respectate.
Ingradirea CCR sau suspendarea Avocatului Poporului, inaintea unui asemenea eveniment si fara a fi modificata constitutia tarii, este o dovada clara ca atit guvernul cit si parlamentul, isi incalca propriile legi.
Restul, nu le mai comentez pentru ca nu doresc sa ocup spatiul pe TPU.Numai bine.
PS. Daca vrei sa discuti cu alt utilizator, discuta cu el/ea, nu mi te adresa mie, despre altul.Am vazut si cealalta postare!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce treaba are modificarea constitutiei cu ingradirea CCR si suspendarea Avocatului Poporului. Rolul Avocatului Poporului este de a apara cetateanul in fata institutiilor statului, dar avocatul asta stii ce facea!?!? ataca hotararile guvernului Ponta asta facea si nu era atributia lui, acum ai inteles de ce la schimbat? El trebuia sa joace sarba dar juca duda si tu ii da-i cu constitutia. Imi ajunge, numai indivizi care discuta in afara problemei, bai daca nu stiti de ce dracu macar nu taceti ma. Kaput.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate mai rau ca Base, dar voi papati-l bine ca nu eu voi sta cu ala pe care-l alegeti big grin

| MsGringer a răspuns:

Un cutit in gat i-as baga!

| anonim_4396 explică (pentru MsGringer):

Nici mie nu-mi place.
Dar Nu aș fi intr-atât de...violentă.

| qwerty101010 a răspuns:

Nu cred ca o sa faca mare lucru dar in orice caz este mai bun decat Base. Fundita?

| anonim_4396 explică (pentru qwerty101010):

Nu-ți pot da nicio fundiță, scumpo.

| SpeedRun a răspuns:

Crin Antonescu? un mincinos si un hotwinking

| Mihail_Ion_1949 a răspuns:

Un om caruia nu i-a prea placut munca. Dupa ce a constatat ca la scoala trebuie sa fi prezent, a renuntat la catedra si a ales meseria de bibliotecar. Vorba aia: e inchis la biblioteca. Ei si? In parlament a intrat pe usa din dos, cu cateva mii de voturi (pana in 10), a fost cel mai mare chiulangiu, si acum il judeca pe unul cu 5 mil. de voturi. Are sotia europarlamentar si nu are nimic MASCULIN in fizionomie si atitudine.