| Ecou a întrebat:

Ce parere aveti despre toate aceste chestii, manipulare, noul ordin mondial? http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4&feature=relat ed

3 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Greenmile iti multumesc, caci nici nu stiam ca exista enigma tv. In orasul nostru nu e canalul desi avem de la furnizorul tv cablu 100 de posturi dar asta nu. O sa incerc sa gasesc pe internet.Imi plac misterele desi cred ca nu sunt numai oamenii le inventeaza. Daca ar fi as fii pasionata de ele.

| greenmile00 a răspuns:

In primul rand, e vorba de noua ordine mondiala, nu noul ordin mondial, e o diferenta destul de mare, pentru practic, conform acetei teorii a conspiratie, se urmareste unificarea lumii sub un singur conducator.
Sunt foarte multe aspecte ce tin de aceste teorii ale conspiratiei, si nu pot fi puse intr-un simplu raspuns pe TPU. Sfatul meu e ca, daca vrei sa te documentezi cu adevarat, cauta pe net seria iluminatii, care a fost difuzata pe enigma tv. O sa gasesti acolo destule informatii ca sa iti faci o parere daca e adevarat sau nu. Si de asemenea, poti sa urmaresti si filmul documentar Zeitgeist, tot asa il gasesti pe net. E foarte bun, si contine foarte multe informatii.

| trabardie a răspuns:

Sint cit se poate de adevarate.nu crezi!?