| NameName a întrebat:

Ce pot face vara asta? Merg la mare, la piscina, in tabara, ies cu prietenii, dar nu in fiecare zi... Ce pot face in rest? Cea mai lunga si completa lista si cele mai bune idei au FUNDA si VOT. Si ce sport alegi dintre : volei, handbal, basket? Si de ce?(motive reale)... mersi.

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Poti chema prietenele la tine si organizati o bataie cu apa(cu furtunul sau baloane)laughing,daca vreti faceti si un picnic sau un gratar-depinde daca sunt si baieti in grupul vostru,cred ca ar prefera gratarul.hee heeCand esti doar cu fetele faceti plaja in curte,va bronzati si barfiti despre toate cele,va uitati pe reviste,ascultati muzica,va faceti unghiile etc.Dormiti una la alta si dati o pijama partysmug si faceti un maraton de filme de groaza-stati toata noaptea sa va uitati.Mergeti la shopping si pierdeti toata ziua prin magazineday dreaming,va intoarceti acasa cu plasele pline.laughingMergeti la strand,la terase,flirtati cu baieti frumosi si va distrati cum vreti,doar e vara!kiss
Poate mergi cu parintii la mare,sau intr-o excursie la munte,la bunici pe la tara(si acolo distractie cu copiii de pe acolo)happy,vezi daca mai sunt locuri prin vreo tabara organizata de scoala ta,mergi la cursuri de dans,de canto,de actorie,de pictura,de fotografie sau ce iti mai place tie.
Cand e prea cald afara si nu iesi,poti sa te uiti la seriale faine(The vampire diaries,Gossip girl,Pretty litttle liars,90210,Grey's Anatomy),citeste(crede-ma,chiar daca nu iti place sa citesti,sunt o multime de carti suuper interesante(Gossip girl-se gaseste la biblioteca judeteana din orice oras,Floare de zapada si evantaiul secret,Panza de paianjen,Jurnalele vampirilor,Micutele mincinoase).Canta,fa coveruri pe melodiile care iti plac.happyFa coregrafii pe piesele care iti plac,profita ca e vacanta si dormi,ca sa compensezi zilele cand te sculai la 7.Cheama o prietena la tine si distrati-va(filme,muzica,farse la tel,poze etc).Fa un SPA la tine acasa.smugBaie aromata,sedinte de masaj,manichiura etc.laughing
Sper sa iti placa ideile mele,eu o sa fac tot ce ti-am scris tie+inca cateva.laughingO sa am o vara super,iti doresc si tie la fel!kiss

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Fa si tu ceva neplanificat sa vezi ce bine te simti

| Plague a răspuns:

As alege basketul, imi place mai mult; ideea e sa faci ce iti place happy. Cat despre cum sa iti petreci timpul, gaseste-ti un hobby. Eu de ex citesc, desenez, pictez si sculptez. Am ocupatie toata ziua happy.

| Coriine a răspuns:

Eu zic sa te dai cu capul de pereti, astfel incat sa iti revina mintea la loc si sa iti dai seama ce fel de intrebari pui; Idioate!

| amalia14leonte a răspuns (pentru Coriine):

Zic sa-ti pastrezi pentru tine parerile rele!
Mai bine da-te tu cu capul de perete si dupa aceea raspnde!
SIGUR ai raspuns asa pentru ca te simnti SINGUR si vrei sa te obserze oamenii!
N-ai nimic bun de zis!

| NeWebMaster a răspuns:

Basket... te ajuta sa iti dezvoti picioare super si un fund de nota 10 ( crede-ma merita, am avut cateva prietene basketbaliste si inca sunt gelos cand le vad cu altii )

| AlexxxRo a răspuns:

Volei : deoarece te inalta si te dezvolta foarte frumos./daca esti baiat mai pui si niste muschi.

Acum cu lista :

-Faci un sport
-Fitness/sala
-Daca esti baiat te poti apuca de Counter Strike.
-Iesi la un suc cu prietenii sau la mall.
-Poti sa mergi la munte cu parintii.
-Sa te uiti la filme.acasa sau la cinema

| FreakAndFREAK a răspuns:

Alcsa esti proasta, daca fata a pus o intrebare raspunde frumos daca nu, du-te dracu straight face

| amalia14leonte a răspuns:

Fa petreceri in pijamale, iesi in parc cu prietenii, du-te la cumparaturi, dar relaxeaza-te in acest timp si nu-i neaparat sa fie ceva planificat! Distreaza-te!