| Flöricicä a întrebat:

Ce pot manca cand tin post? Mierea este de post?

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Mierea este de post. Margarina, pate vegetal, exista si cascaval sau salam de post, intreaba la magazin, dar sunt cam naspa la gust. Zacusca, legume si fructe...

3 răspunsuri:
| daniella9805 a răspuns:

Fructe legume supita de legume sunt multe mancaruri din soia pate-uri de post poti manca peste cand este dezlegare la peste...sunt multe preparate pentru post.
succes:X

| măcheamăăăî a răspuns:

Da,mierea e depost ca doar e facuta de albine, nu de vaca.
Mai poti manca snitele de soia(delicios)

| Căpşunăăă a răspuns:

Buna.
Cand tii post, nu ai voie sa mananci ce provine de la animale.De ex: oua, carne, lapte sau mancaruri care sunt facute din acestea.De ex: Smantana,branza,ciocolata,Milkshake,Omleta, etc.
Mierea nu contine nimic din acestea, deci da. Este de post.
Funda?