| Crisstinayy12 a întrebat:

Dati-mi idei de mâncăruri care sa le mănânc dimineață ziua și seara.

Tot ce mănânc eu sunt

Dimineața: pâine cu oi și cu ceai,lapte cu cereale,pâine cu gem și cu lapte.

Ziua: macaroane cu brânză, supa de fasole, piure de cartofi.

Seara: pâine cu dulceață și lapte, lapte cu o prăjiturică.

M-am plictisit de mâncărurile astea. Și vreau ceva mai bun. Mai ales ziua. Ce as putea manca? Îmi place orice

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Iti spun cam ce mananc eu, si daca iti place, poti incerca. Omleta cu branza si/sau cascaval si cu masline verzi plus un iart cu fulgi de porumb sau cu fulgi de ovaz. Orez picant cu legume, supa de legume, cartofi la cuptor cu o bucata de carne de pui sau vita, burger(facut in casa), paste cu somon si broccoli, conserva de ton cu lamaie, masline verzi si negre si porumb, quesadilla cu pui, ardei, porumb si cascaval sau cu sunca, ciuperci si cascaval. Peste cu legume, piure cu ceva acrituri, bruschette, zacusca, mozzarela cu sos pesto si cu rosii, salata de rosii, cartofi prajiti.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi retete internationale

Bula
| Bula a răspuns:

Pe internet deja abia incap retetele culinare. Sunt site-uri cu miile, in toate limbile.

Totusi, iti recomand sa citesti cartile lui Jamie Oliver, de exemplu "Acasa la Jamie".
Este vestit despre faptul ca, burlac fiind, s-a plictisit si el de monotonia mancarurilor de la fast food-uri si a inceput sa-si prepare mancaruri din ce a avut la indemana: din frigider si din mica lui gradina.

Daca incepi sa-ti prepari diferite mancaruri care-ti plac (cautand reteta pe internet), chiar daca nu vor iesi la prima incercare, totusi vor fi facute de tine! Dupa cateva incercari si experimentare deja vei fi in stare sa prepari mancaruri de care vei fi mandru si in fata oaspetilor!

Spor la incercari si pofta buna!

| darrio2007 a răspuns:

Daca mananci paine cu oi, ai sa te cam ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuica de pitesti balaie
Ce te mangaie la...limba
Dispozitia iti schimba.

Branza buna de trapista
Scoasa chiar acum din....lada
Cine vrea poate sa vada.

Sunca alba ca si-o coala
Cand mananci cum tii se...pare
Ca ai pofta de mancare.

Mici facuti cu ardei iute
Cand mananci iti vine a... spune :
Doamne, ce bucate bune!

Mere, pere, cozonaci
Sa mananci pana te...culci
De atatea fructe dulci.

Tort cu nuca cat caciula
Care scoala in sus si...masa
Daca nu intreaga casa.

Cui meniul n-a placut
A pai mama lui sa-i faca
Alt meniu, care s-ai placa. laughing

| Unindividn0rmal a răspuns:

Dimineata baga oua orice forma, omleta, ochiuri, fierte, posate, orice vrei tu si mereu o cana cu lapte simplu, fara miere fara zahar. Mai poti paine cu avocado, unt
putin. La pranz Peste tocana ciorba supa legume fierte, cam orice si seara un iaurt sau ceva usor. Tu mananci mult dulce, esti gras/a?

| Irinaa1234 a răspuns:

Dimineața : lapte cu cereale, margarina cu gem (nu as avea alte idei)

La pranz : ori o supă, ori paste cu sos, ori cartofi si carne la cuptor, ori orez

Cina : ceva mai lejer ca de exemplu cartofi prajiti cu ou ochi, sau dacă vrei, o salată ori de legume ori de fructe