| LiviuuuXD a întrebat:

Ce povesti de groaza stiti? Adevarate sau false,povestite de bunici sau macar o intamplare stranie traita de voi,cea mai infricosatoare primeste funda, va rog nu va mai copiati intre voi.

Răspuns Câştigător
| paullicaaa a răspuns:

Asta e o poveste adevarata ( cred )
Intr-o zi frumoasa si linistita niste oameni au cumparat o casa foarte ieftina si mare langa un cimitir si langa un parc.
Seara copilul s-a imprietenit cu un fel de spirit, ei se itelegeau bine vorbeau iar seara cand mama lui a venit la el sa i zica sa se culce odata il auzea ca vorbea singur.
mama lui ia tot zis cu cine vorbeste si el zicea ca cu omul.
Mama lui credea ca e vorba de un prieten imaginar de a lui asaca nu era ingrijorata.
Dimineata parinti copilului au vazut ca isi taia jucariile cu foarfeca si parinti il tot intrebau de ce isi taie jucariile iar copilul zicea ca i-a zis omul ca o sa fie distractiv.
Intr-o alta zi la chemat pe copil sa manance si copilul a spus ca omul a zis sa nu o mai asculte.
Mama copilului s-a dus la lucru si la lasat pe copil cu o bona, iar copilul a inceput sa faca jucariile sa zboare iar bona s-a speriat atat de tare ca a sunat-o pe mama copilului sa vina sa aiba grija de copil ca ia nu mai poate, cand mama a ajuns acasa a vazut si ea copilul cum a facut jucariile sa zboare atunci ea a vazut ca omul de fapt era un spirit si nu era un simplu prieten imaginar.
Seara mama lui a intrat in camera la copil si era foarte speriata dar cand a intrat in camera la copil la luaat in brate iar copilul sa transformat in omul si o stangea de gat pe mama copilului pana cand omul a disparut.
Mama copilului a chemat un saman sa alunge spiritul i-a dat un fel de lumanari si o coronita si ziceau nu stiu ce sa alunge spiritul dar spiritul s-a enervat si mai tare si a facut un cuntremur si poc ca n-a mers planu.
Mama copilului a mai vorbit cu samanul si i-a zis ca trebuie sa mearga in camera copilului cu lumanarile, iar ea a alunat spiritul si copilul i-a zis : - vezi mami ala nu eram eu (sfarsit asta am vazut in fenomene strani nu stiu daca e adevarata dar in fine

| LiviuuuXD explică (pentru paullicaaa):

Misto povestea ta, dar e o faza din fenomene straniiwinking oricum, funda e ata.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| beastboy84 a răspuns:

Pai..eram mai mic. si m-am dus noaptea la wc sa fac treaba mare laughing si cand m-am pus pe "treaba" aveam impresia ca ma urmareste cineva. asa ca am chemat-o pe mama sa ma tina de mana cat fac laughing scary nu?

| Juleuuss a răspuns:

Nu știu nicio poveste de groază, și n.am avut parte nici de o întâmplare stranie, până acum.