| Miky4You a întrebat:

Ce proverb credeti ca vi s-ar potrivi? :S

7 răspunsuri:
| Ditto a răspuns:

Pritenul la nevoie se cunoaste!

| Ditto a răspuns:

"Prietenul la nevoie se cunoaste"

Răspuns utilizator avertizat
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu lăsa pe mâine ce poţi face azi, lasă pe poimâine!
Sayonara!

| BulSxD a răspuns:

"uiti de la mana pan-la gura" si "luare de mana nebagare de seama" laughing de ce? pentru. ca unori nu sunt de loc atent si retin pe moment dar in 5 minute am uitat tot. si pentru. ca fac chesti si imi ies fara sa imi dau seama dar imi ies bine...

| HolyPotato a răspuns:

Ce poti face azi nu lasa pe maine (nu stiu daca se chiar potriveste dar mereu il incalc) dar sti cum se zice "regulile sunt facute pentru a fi incalcate" se poate aplica si la proverbe nu crezi?tongue

Răspuns utilizator avertizat