| florin_7920 a întrebat:

Credeti ca cine se aseamănă se adună? E valabil acest proverb.

Răspuns Câştigător
| L a răspuns:

Este in mare parte adevarat, desi mai sunt si exceptii cand cei opusi se aduna.`

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In mare parte da dar nu e mereu o regula. Sunt unii care pentru ca se simt mai singuri incep sa faca parte dintr-un grup chiar daca nu are prea multe in comun cu acei membri.

Nu conteaza neaparat anturajul cuiva, cat caracterul lui. Daca incerci sa cunosti pe cineva incerci sa il cunosti pe el zic eu si dupa pe prietenii lui.

| Vizitiul a răspuns:

În mare parte, da!

| BeT a răspuns:

Iti voi raspunde prin alt proverb:Spune-mi cine sint prietenii tai ca sa iti spun cine esti! Daca traiesti intr-un "anturaj"cu oameni de bine care se ajuta intre eii si se respecta, asa vei fi si Tu. dar daca te invirti in cercuri mai"deocheate"cit ai fi de bun cu timpul te vor schimba si vei fi exact ca si eii.

| unicka a răspuns:

Cred ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai te gandesti, cand tu iti faci prieteni, iti fai prieteni care sa- semene cu tine pentru a va intelege bine, nu?!big grin
la fel si o gasca d`asta mai smekra laughing sunt numa "smekeri"in ea.big grin

deci e 99. 99% adevaratbig grin ca mai sunt si exceptii, oameni complet diferiti dar care se completeaza unul pe altull.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostie. cica am dat raspus anonimstraight facestraight face angryangry ma enerveazaaa problemele atea de logareeangry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu exista poate.