| LoveÈℓa a întrebat:

Ce reprezinta sarbatoarea Halloween?(raspundeti-mi din propria voastra cultura, nu cautati pe google)Nu va suparati pe mine vreau sa stiu si eu cati stiu, ca am observat preocuparea multora de a gasi un costum.

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Helău! Eu consider ca Helloweeeeenul este o sarbatoare ce se sarbatoreste nu de mult timp si la noi in tara.Mai ales aceasta se sarbatoreste in scoli(la mine anul asta nu...crying)Are la baza cuvantul "frica", trebuie as ne deghizam in costume infricosatoare si sa "colindam" iar casa ce nu ne primeste e blestematahappyAre la baza si o legenda:legenda lui jack...parca:Xpwp!