| eusicumine98 a întrebat:

Ce reprezinta visele? Dati-mi exemple de anumite elemente din vise care reprezinta binele si altele care reprezinta raul. Credeti ca daca e prima data cand visez baiatul pe care il plac, tinand cont ca il plac de cateva luni, inseamna ceva? Dau fundita celui care reaspunde la toate cerintele big grinwinking.

Răspuns Câştigător
| lSchizo a răspuns:

A visa este ceva natural si uman. Timp de multi ani, s-a considerat ca este o stransa legatura intre vise, sanatatea mentala a omului si viata lui reala. Oniromantia este considerata arta de interpretarea a viselor.

Prin semnificatia viselor sau talmacirea viselor oamenii isi pot rezolva anumite probleme pe care la au in viata de zi cu zi.

http://www.semnificatia-viselor.ro/ [aici ai elemente]
De exemplu: Bine: Bani de hartie sau monedele simbolizeaza energia sufleteasca
Rau: Caini: Dusmani
Daca e prima data cand il visezi inseamna lipsa de maturitate in actiunile tale. Cel putin asa am gasit :D
Sper ca te-am ajutat.

FundA? :D