| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Bani, cariera sau familie?

27 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Intr-o anumita ipostaza a vietii, avem nevoie de toate trei. Acum depinde si de felul omului, ce-si doreste, ce asteptari are, sau nu..., si etc etc. Spre exemplu-, altii vor sa stea; altii vor sa produca; altii vor sa fie implicati intr-o relatie, sau nu..., si asa mai departe-, 'lista prioritatilor' poate varia, si continua...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bani. Atât.
Dacă ai un munte imens de bani îţi poţi permite să-ţi construieşti o carieră de succes (pentru că-ţi poţi permite studiile).
Cât despre familie... să fim serioşi. Dacă ai un munte de bani poţi să ai mai multe familii laughing.

Personal nu dau doi bani pe familia tradiţională. Mi se pare o chestie inutilă şi profund depăşită.

| Vizitiul a răspuns:

Familie de suflet, cariera de piatra si bani de vacanta.

| FucktheSystem a răspuns:

Bani.
De carieră mă doare undeva, visul meu e să nu fac nimic și că câștig bani, dar din păcate știu că e irealizabil și îmi văd de viață. Cât despre familie nu dau doi bani, adică înafară de părinți care normal că-i apreciez de restul n-am nevoie, nu vreau să ma soț și copii, ăstea două sunt risipă de bani, timp&libertate.
+ că dacă ai bani poți să faci ce-ți arde, să mergi unde îți arde și tot așa, deci ec ai vrea mai mult?
Și ad sunt materialistă, față de restul eu măcar recunosc. Adică să fim serios cine e așa de prost încât să vera să stea într-o cocioabă care-ți cade în cap, fără bani si servici și cu 6 copii + un soț. Îmi place să cred că nimeni sănătos la cap. Deci zic să fiți mai atenți când ziceți că ați alege familia...

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Păcat că nu-mi pasă de ce zic pocăițiihee hee

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Cine, eu?!
Nu prea cred, eu nu-s păcătoasă ci păcatul în persoană.

Răspuns utilizator avertizat
| Chris a răspuns:

Daca suportul moral exista, familia este pe primul plan. Urmeaza cariera, din care logic vor rezulta si banii.

| dexro a răspuns:

Bani si familie cariera o las cui o vrea big grin

| elasexygagica a răspuns:

La familie trebuie sa dai de mancare, iar pentru mancare trebuie bani, si pentru bani o cariera.

| Dash a răspuns:

Catre putin din fiecare...

| CM7YRE a răspuns:

Daca ai fi un om inteligent, le-ai avea pe toate.Dar cel mai important lucru cred ca ar fi familia.

| Birjaru a răspuns:

Sex si putere

| Damasc a răspuns:

Bani bineinteles, pe urma vin toate de la sine. Fara bani nu iti poti intemeia o familie nu? Sau poti dar vor muri cu totii de foame,frig,sete,epilepsie, râie, sifilis. FucktheSystem a dezvoltat mai precis.

| venusdoom a răspuns:

Iubirea:pe

| CandyTetris a răspuns:

Familie...si bani, cam greu totusi sa ai bani fara cariera.Si cariera de obicei te tine departe de famile, la naiba.Oi alege familia, cu toate ca banii fac viata ataaat de frumoasahappy.

| Shenn a răspuns:

Family comes first.

| RockLegend a răspuns:

Cariera!

| adddaa a răspuns:

Cariera. Apoi banii. Si... pe ultimul loc, familia.
In ce vreau sa urmez nu este loc de familie, iar daca esti o persoana egoista, cu atat mai bine.
Bani... ai nevoie de ei ca sa traiesti nu? Macar strictul necesar...
Va rog nu ma judecati pentru opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii si toate vin imediat si familia si toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil toate.dar nu toti sunt in stare.de pilda cei care intreaba.sunt in dilema. daca ai o ata,care-ti intra pe gura si iese prin anus,la capatul de sus, e legat un rahat, iar la cel de jos un penis...de care capat tragi? nu ai voie sa rupi, sa tai ata.asta e cu dilemele astea.nu prea sunt de dorit.deci...e posibil toate trei, nu concep una fara celelalte.

| LoStEyEs a răspuns:

Cariera, pentru ca daca voi avea una buna, voi avea mai mult timp pentru a-mi petrece bani cu familia si voi face bani cati voi vreawinking

| Landied a răspuns:

Pai,as alege familia, logic, dar... familia nu o poti intretine fara bani si nu poti avea bani fara o cariera...

| Effy12 a răspuns:

Familie...

| BOSsify a răspuns:

Alege ce crezi tu de cuvinta