| EuSiDoarAtat123 a întrebat:

Ce sa ii iau mamei mele de ziua ei? Funda si vot la toate raspunsurile care imi ofera ajutor

Va roooog ajutati-ma

14 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

Eu i-am luat mamei un parfum. Prietena mea cea mai buna mi-a zis ca i-a luat o pisica anul asta:*

| Arisu a răspuns:

Buna! xmmm...cred ca ar fi o idee buna sa-i iai un arbore genealogic si sa pui poze cu familia voatrsa..cu copii, cu parintii si buneii...mi se pare o idee bunawinking. Alta voarianta este sa-i iei o poza de-a ei si sa i-o pui intr-o rama dragutsa.Cred ca orice i-ai lua mamei o sa-i placa, desigur ca si pe linga cadou cumpara-i si o floare (de dorit preferata ei). sper ca te-am ajutat!)))

| lovegirl15 a răspuns:

Tu ii cunosti cel mai bine preferintele mamei tale.Noi,membri TPU, iti putem da doar niste sugestii.
Eu cred ca parintii nu vor cadouri din partea noastra.Pentru ei,un simplu,,La multi ani!'' insotit poate de o felicitare facuta de noi,face cat cel mai scump cadou ce poate fi cumparat.
Insa,daca tu chiar iti doresti sa ii cumperi ceva,ti-as putea da urmatoarele sugestii:
-un tort cu ciocolata,vanilie(sau cu ce ii place ei)
-un buchet cu florile ei favorite
-cosmetice(un luciu,o trusa de farduri,un parfum)
-o carte care sa aiba un subiect frumos
-un obiect decorativ(un tablou,un bibelou
-poti sa ii cumperi o bluzita,sau orice altceva de imbracat.

De asemenea, poti planui impreuna cu tatal tau o surpriza. Puteti sa va petreceti timpul impreuna acasa, vizionand un film si mananc floricele, sau sa iesiti intr-un parc, la un restaurant.

Insa toate aceste lucruri costa.Banuies ca trebuie sa aia o suma de bani in care trebuie sa te incadrezi.Asa ca, ai grija la ce cumperi.Sunt multe lucruri frumoasa, si la niste preturi bune.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine deci tu ar trebui sa stii ce sa-i iei in orice caz... Un buchet de flori sau un parfum de calitate.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Dar de ce sa nu ii confectionezi ceva? Iti dau cateva idei pentru un fel de tablou. Dar scuzele de rigoare ca nu pot sa zic totul asa de explicit. Deci, mai intai ai nevoie de un lemn, dar sa fie taiat, scoase aschii, cam ca si lemnul pentru icoane [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ]
Apoi cauti prin casa niste modele frumoase de servetele. Pot fi si ceva clasic, dar si ceva mai impopotonat. Pe urma tai servetele sub forma dorita, si le pozitionezi pe lemn. Dupa ce te-ai hotarat cum sa arate, adica ai ales pozitia corecta a servetelelor, pui aracet peste ele. Nu te speria, aracetul acela o sa se usuce. Ai mai putea pune si niste fluturasi, si cateva litere, care la fel merg lipite cu aracet. Dar de data asta, nu pui aracet pe ele cum ai facut cu servetelele, pui aracet sub ele si putin. Sper ca te-am ajutat :-*

| VivianneMnt a răspuns:

Daca ai putea sa faci ceva hand-made ar fi genial. Mamele apreciaza mereu cadourile astea. Daca totusi crezi ca nu ai aptitudini din acestea poti sa ii scrii ceva frumos si original pe o felicitare haioasa si ii poti lua o carte/CD
Cum nu stiu ce gusturi are mama ta, nu iti pot da decat raspunsuri mai generale, dar sper ca iti sunt de folos. Bafta :*

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Hei. ^^. AI putea sa-i iei :

- o bratara sau un colief
- un parfum
- ai putea sa ii faci o felicitare tu singura. se va bucura foarte mult sa stie ca e din partea ta
- cosmetice (creme si lotiuni, ruj, etc. )
- album foto ( cu familia, pozele din vacanta, de cand erai tu mica. sau pozele de la nunta ei. orice poze care le gasesti prin casa happy ).
- o cana cu numele ei
- mama ta are un obiect care l-a indragit foarte mult, dar s-a stricat? incearca sa-l repari.
- obiecte decorative ( bibelou, tablou, glob de zapada, etc. )
- o carte care crezi ca i-ar placea
- ai putea sa-i faci un tort tu cu tatal tau. si sa ii faceti pe plac aceea zi. sa n-o lasati la lucreze. doar relaxare sau distractie.

Nu uita ca orice cadou i-ai face mamei tale de ziua ei, ea il va aprecia foarte mult pentru simplul fapt ca vine din partea copilului ei iubit.

Bafta.;** Sper ca te-am ajutat`. ^.^.; 33`

| Crissxxx a răspuns:

Un tablou frumos

| butterflyone a răspuns:

Mai mult conteaza gestul decat lucrul in sine. Recomand sa ii iei o felicitare de gen "la multi ani, mama! " sau sa i-o faci tu personal. O cana "cu cea mai buna mama" zic ca ar merge, floarea ei preferata. Poate daca te descurci sa faci urari fa-i o compunere sau o poezie. Un parfum, o bijuterie, o agrafa. Oricat de neinsemnat ar fi sa stii ca se bucura, pentru ca, repet, gestul conteaza! Si la multi ani mamei tale!

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Buna! Cred ca cel mai bun cadou pentru mama ta este un parfum, sau sa-i faci micul dejun si sa-l aduci la pat.

| mayafashion29 a răspuns:

Ei bine draga mea ar fi un gest frumos sa ii iei un buchet de flori(preferatele ei)si o felicitare in care iti deschizi sufletul eu cred ca nu are rost sa ii iei multe lucruri florile sunt preferatele femeilor succes si La multi ani mamei tale pup

| helene96 a răspuns:

O poseta
poti sa ii ei o rama foto si pui o poza cu tine
o pereche de cercei
un bibelou
ceva semificativ sa aiba o amintire frumoasa... sper ca ai de unde alege

| DianaRarinca a răspuns:

Poti sa ii iei un set de parfum, ori ceva de imbracat dar nu conteaza ce ii iei.Ar fi foarte frumos pe langa cadoul cumparat sa ii dai si o floare.

| corinutza99 a răspuns:

Cumpara-i o floare de camera nu-ti spun de care ca tu stii mai bine gusturile mamei tale.Eu tot i-am facut acest cadou mamei si sa bucurat enorm de mult.P.S la multi ani)))