| relu31 a întrebat:

Ce scop ai tu pe acest pamant?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul meu in viata este de a ajunge sa o videc pe mama mea, are o tumoare. si nu as vrea sa moara.
dar mai am un scop, sa imi gasesc si eu, prietenia adevarata, cineva care sa nu te tradeze.
funda? sad

14 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Scopu meu pe acest pamant e sa traiesc cat mai mult sa pot baga cati mai multi dusmani in pamantdevil

| Cristianne a răspuns:

Nuștu,întreabă-l pe Dumnezeo'.

| Mangustă a răspuns:

Sa enervez oamenii se pare.

| relu31 explică (pentru Mangustă):

Cu asta nu ajungi nicaeri.

| Mangustă a răspuns (pentru relu31):

Nu e vina mea, nici nu ma chinui. Nu stiu daca ai observat, dar majoritatea oamenilor fara nici o problema isi fac prea multe punand intrebari despre viata altora, apoi se enerveaza (nu e vorba de intrebarea ta, ci in general).
Nu cred ca e asa usor sa-ti dai seama ce scop ai sau daca ai vreo unul.

| bloodyhell a răspuns:

Sa devin un criminal in serie.

| PotatoMustDie a răspuns:

Sa beau, si sa traiesc bine.

| Roxyy16 a răspuns:

Scopul unei persoane pe aceasta lume? Nimeni nu stie, desi exista doua tipologii de persoane: cei care se bazeaza dupa destin( ceea ce s-a stabilit inainte de nastere) sau cei care isi creeaza destinul in functie de deciziile pe care le iau. Eu, de exemplu, sunt indecisa...am momente in care consider ca am un anumit rol pe aceasta "scena" a vietii pamantesti, dar toate deciziile afecteaza finalul "piesei" happy

| relu31 explică (pentru Roxyy16):

Raspunsul nu e greu de gasit doar sa vrei, iar deciziile trebuie bine gandite inainte! o carte explica totul :p 'cauta si vei gasi '

| relu31 explică (pentru Roxyy16):

Roxyy! nu ma lasa sa iti raspund la sms nu stiu dc happy

| LolaLollita a răspuns:

Nu am un scop bine definit, in genul celor care stiu deja ce profesie vor, unde vor sa ajunga. Da, am dorinte, am visuri, insa vreau sa ma bucur din plin de aceasta calatorie minunata numita "viata". Nu vreau sa ajung la batranete, sa vad timpul trecut pe langa mine, in timp ce eu incercam sa-mi ating scopul.

| relu31 explică (pentru LolaLollita):

Doar sa nu ajungi la capat si sa realizezi ca tot ce ai crezut ca are valoare a trecut cu tine odata!

| robertdutu2000 a răspuns:

Scopul oricarui om este sa lase aceasta lume un pic mai buna decat a gasit-o. Funda?

| backinmylife a răspuns:

Sa satisfac toate fetele frumoase si nimfomane!